وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
کانال تلگرامی آوای فامنین
بازی قیام مختار

آخرین اخبار

مطالب فرهنگ و هنر

واکنش میراث فرهنگی به دستور حصارکشی کتیبه‌های گنجنامه:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان: با توجه به اینکه کتیبه‌های گنجنامه به ثبت ملی رسیده، دارای ضوابط و قواعد خاصی است و نباید از آن عدول کرد به طوری که نمی‌توان خارج از ضوابط حریم و عرصه تصمیمی گرفت.
نام امام حسین، راه امام حسین، توجّه به امام حسین، توسّل به حسین‌بن‌علی سیّدالشّهدا (سلام اللّه علیه) راهگشا است به معنای واقعی کلمه «حُسَینٌ مِصباحُ الهُدیٰ»؛ حسین چراغ هدایت است.
وزن‌کشی اجاره‌نشین‌ها:
وزن اجاره‌نشین‌ها در مقایسه با خانوارهای صاحب مسکن در کشور افزایش پیدا کرد. داده‌های رسمی از این وزن‌کشی نشان می‌دهد، سال گذشته رشد ۵/ ۳درصدی جمعیت مستاجرها در کشور باعث شد سهم این گروه از کل خانوارها، یک واحد درصد افزایش یابد.
مراسم برگزیدگان جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی شهرستان فامنین برگزار گردید.
توزیع حلیم نذری در پایگاه شهید رجایی ماماهان عاشقان ابا عبدالله علیه السلام در پایگاه شهید رجایی ماماهان بصورت خود جوش اقدام به تهیه وتوزیع حلیم نذری در محل پایگاه کردند که با استقبال اهالی و بسیجیان آن محله واقع شد.
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)
برگزاری مراسم سخنرانی، مرثیه سرایی و روضه خوانی مادحین و ذاکرین هر روز توسط یک واحد صنفی
امام جمعه شهرستان فامنین در مراسم عزاداری دهه محرم در بین کارکنان سپاه ناحیه ضمن تسلیت ایام عزاداری ابا عبدالله الحسین علیه السلام به داشتن روحیه و امید در بین نیروهای نظامی تاکید کردو امری مهم شمرد.
شهرستان نهاوند با تولید انواع گیاهان دارویی رتبه نخست استان را در این زمینه دارد و برای حمایت از تولید و ارزآوری نیازمند ایجاد کارخانه‌های فرآوری است.
به مناسبت هفته حجاب و عفاف:
به مناسبت هفته عفاف و حجاب همایشی با شعار پای خانواده ایستاده ایم در محل پارک ملت فامنین از ساعت 17:30 الی 19:00 برگزار شد.
مراسم طشت گذاری و فرارسیدن دهه محرم با حضور عاشقان حسینی در شب ۱۹ تیرماه در مسجد جامع ماماهان برگزار شد.
روانشناس حوزه خانواده:
روانشناس حوزه خانواده با بیان اینکه باید دوره آموزشی انتخاب آگاهانه برای دختران در دبیرستان برگزار شود گفت: دانشگاه فضایی لغزنده دارد و به دختران اجازه فکر کردن نمی‌دهد در نتیجه اگر در دوران دبیرستان بتوانیم به دختران آموزش دهیم که معیار و ملاک برای انتخاب زوج خود داشته باشند می‌توانیم در کاهش آمار طلاق موثر باشیم.
امام جمعه فامنین :
حجت‌الاسلام والمسلمین غفاری افزود: در بحث غدیر خیلی کوتاهی ها صورت گرفته است و اگر غدیر خوب تبلیغ می شد واقعه عاشورا اتفاق نمی افتاد.
امام رضا علیه‌السلام: هرکس در این روز به چهره‌ی برادر مؤمنش تبسّم کند، خداوند در روز قیامت به او نظر رحمت کند، و هزار حاجت او را برآورده کرده و قصری از درّ سفید در بهشت برای او بنا کند و چهرۀ او را نورانی سازد.
مبارزه با مواد مخدر
اعتیاد به عنوان یک آسیب اجتماعی عوارض جسمی و روانی بسیاری دارد و از مهم‌ترین مشکلات اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی به شمار می‌رود.
امامزاده  ازناو(عین وغین) بخش تجرک (پیشخور) در شهرستان فامنین
بنای این امام‌زاده در روستای ازناو بخش تجرک (پیشخور) روی تپه‌ای واقع شده است که این بنا به احتمال زیاد از آثار قرن‌های ششم و هفتم هجری است و در سال 1367 میراث فرهنگی مركز همدان آن را شناسایی كرده است. امامزاده ازناو (عین و غین) در روستای ازناو، بخش تجرک (پیشخور) شهرستان فامنین نیاز به مرمت و بازسازی دارد.

صفحه‌ها