وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
کانال تلگرامی آوای فامنین
بازی قیام مختار

مطالب فرهنگ و هنر

مراسم شیرخوارگان حسینی (ع) همزمان با سراسر ایران با حضور صدها نفر از مادران و طفلان شیرخوار به یاد کوچک‌ترین سرباز دشت کربلا در شهرماماهان برگزار شد.
فامنین ­در نخستین جمعه ماه محرم همزمان با سراسر ایران به یاد حضرت علی اصغر (ع) فرزند شش ماهه امام حسین (ع) میزبان همایش شیرخوارگان حسینی در شهرستان بود.
یکی از اشتباهات رایج در روایت کودتای نقاب این است که از این کودتا به نام دیگری با عنوان «کودتای نوژه» هم یاد می‌کنند. این درحالی است که «محمد نوژه» از خلبانان پایگاه سوم (شاهرخی) بود که یک سال پیش از کودتا و در رویارویی با عناصر ضدانقلاب به شهادت رسیده بود.
محمدرضا رسولی از آن شهدایی است که برخی مفقودان به خواب او می آمدند و از محل خود اطلاع می دادند؛ به گونه‌ای که پیکر هفت شهید در قلاویزان اینگونه پیدا می‌شود.
جشن عید غدیر و مهمانی یک کیلومتری همزمان با سراسر کشور در شهر فامنین با حضور پرشور مردم برگزار شد.
استاندار همدان:
استاندار همدان گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با آموزش های مختلف هنری و فرهنگی با زبان هنر در ترویج و غنی سازی فرهنگ اسلامی و قرآنی در جامعه تاثیرگذار است.
استاد حوزه و دانشگاه:
استاد حوزه و دانشگاه، گفت: باید دقت کنیم که هر اجباری، منفی نیست و حجاب از آن دسته اجبارهایی است که رعایت آن آثار و برکاتی به همراه دارد.
دلنوشته؛
امام جمعه فامنین دلنوشته‌ای را در وصف امام جمعه تبریز منتشر کرد.
امام رضا (ع) برخلاف میل خود و بدون علاقه به دستور مامون عباسی، به خراسان و مرو آورده شدند و در این شهر سکنی گزیدند. حضور این امام بزرگوار(ع) در شرقی‌ترین نقاط جهان اسلام باعث شد که مردم این نواحی آشنایی بیشتری با خاندان رسول خدا (ص) پیدا کنند.
رحیم‌پور ازغدی:
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر هیأت‌ها، مداحی‌ها و شعرها و آئین‌ها نبودند، همان بلایی که سر همه ادیان قبلی آمد، بر سر معارف و یادها و خاطرات این مکتب هم می‌آمد.
مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی عبد صالح خدا، حضرت آیت‌الله بهجت ۲۷ اردیبهشت در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.
وبینار تخصصی نقش غربالگری سرطان و تغییر سبک زندگی در سلامت و طول عمر مفید سالمندان به‌صورت برخط در جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.
کتاب «بر بلندای امید» سروده مصطفی خلیلی فر با موضوع دفاع مقدس توسط انتشارات سرو منتشر و روانه بازار نشر شد.
نویسنده کتاب «صدای پای آب» در نمایشگاه کتاب تهران گفت: سهراب سپهری به ادبیات کهن و کلاسیک آشنا بود.
جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نخستین جشنوراه بین المللی فیلم دینی رضوان با دبیری یکی از هنرمندان برجسته و متعهد کشور در آبان ماه امسال به عنوان یکی از بخش‌های جدید جشنوراه امام رضا(ع) آغاز به کار می‌کند.

صفحه‌ها