نمایش 1 - 10 از 30
زیبایی لحظات پایانی پاییز، شب چله و سنت دیرین ایرانیان
شب چله و زیبایی دور هم بودن؛
شب یلدا یک سنت ارزشمند ایرانی است که همه سعی می کنند با بودن در کنار هم از یک شب سرد و طولانی لذت ببرند و گرم شدن زمین را جشن می گیرند.
فرهنگ شهادت معصومین علیهم السلام و روز عزای محبان اهل بیت
28 صفر و غم جانگداز رحلت حضرت رسول الله(ص) و امام حسن مجتبی(ع) را تسلیت می گوییم.
پدیده ورزش و تحرک بدنی مفید، اثرات سود بخشی برای خود شخص دارد
معرفی کتاب "ورزش از دیدگاه اسلام" در هفته تربیت بدنی؛
پدیده ورزش و اهمیت به تحرک بدنی، اثرات سود بخشی برای شخص دارد و از آنجایی که هر فرد زیر مجموعه ای از خانواده و جامعه می باشد بطور غیر مستقیم فواید اجتماعی نیز در بر خواهد داشت.
ماهیت و علل قیام عاشورا چیست؟
ماه محرم؛
روشن شدن علل قیام امام (ع) بستگی به پاسخ چند سوال دارد. 1- اگر یزید برای گرفتن بیعت از امام حسین اصرار نمی کرد باز هم امام با او مخالفت می کرد؟ 2-اگر مردم کوفه امام حسین را دعوت نمی کردند آیا قیام اتفاق می افتاد؟ 3- این قیام حساب نشده و ناآگاهانه بود یا یک انقلاب حساب شده و از روی آگاهی کامل؟
از مهمترین نقاط عطف و پر ارج خاندان حضرت رسول(ص) خطبه ی غدیر است
یادداشتی درباره ی خطبه غدیر؛
خطبه ای که مهمترین بخش رسالت الهی حضرت محمد مصطفی(ص) معرفی شده است و از مهمترین نقاط عطف فرمایشات خاندان رسول الله(ص) می باشد.
بزرگداشت روز بزرگمردی از دیار پارس
روز شعر و ادب پارسی؛
استاد شهریار در تاریخ 1285 هجری شمسی در دیار هنر پرور تبریز چشم به جهان گشود. شاهکار معروف" حیدر بابا " از آثار ماندگار این شاعر توانمند پارسی است.
شهری بدون سینما و بدون روز سینما
بیش از 4 سال است که فامنین به شهرستان بودن ارتقاء یافته و این به معنای شهری برخوردار از امکانات حداقلی برای یک منطقه می باشد. شهری که هنوز نه ساختمان اداره ارشاد دارد و نه سینما و نه برنامه ای برای روز سینما برگزار خواهد شد.
به پاس قلم‌هایی که سوگندشان سلامتی است
دکتر سید علی ریاض:
خداوند، آگاهِ عالَم بود و مردم ناآگاهان هستی؛ پس نخستین منبع خبری عالم یعنی خداوند اولین پیام رسان یعنی جبرئیل را مأمور کرد، مهم‌ترین پیام‌های خلقت را به نخستین خبرنگاران یعنی پیامبران الهی برسانند و آنها چه خوب و بی کم و کاست حقیقت را به مردم گفتند.
سعدی، آینه شکسته ادبیات ما/خود شکن، آیینه شکستن خطاست
یادداشت یحیی یثربی به مناسبت روز سعدی؛
یحیی یثربی می نویسد: به خاطر نقدهای گزنده سعدی است که ما گلستان و بوستان او را همانند آینه راستگو شکسته ایم، در حالی که به قول ناصرخسرو باید خود را اصلاح می کردیم.
روز طبیعت؛ فرصتی برای اندیشیدن به خالق هستی
گذری بر آیات قرآنی که به طبیعت اشاره دارند؛
خداوند در قرآن کریم به آیات و نشانه های خود در طبیعت قسم خورده است، به همین خاطر هم ما بندگان موظفیم در حفظ و نگهداری از این آیات الهی تلاش کنیم.

صفحه‌ها