آخرین اخبار

1. ارديبهشت 1403 - 7:49   |   کد مطلب: 28161
شبکه سی ان ان در خبری اختصاصی نوشت که تصاویر ماهواری های نشان می دهد که پایگاه هوایی ای که ادعا می شد هدف حمله رژیم صهیونیستی بوده سالم به نظر می رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «آوای فامنین» به نقل از ایرنا، بر اساس تصاویر ماهواره ای اختصاصی سی ان ان از شرکت آمبرا اسپیس (Umbra Space)، به نظر نمی رسد که هیچ آسیب گسترده ای به پایگاه هوایی ای که گفته می شود هدف حمله نظامی رژیم اسرائیل بوده، وارد نشده است.

تصاویر ماهواره ای رادار دیافراگم مصنوعی (SAR) حدود ساعت ۱۰:۱۸ صبح به وقت محلی گرفته شده است.

هیچ گودال انفجار بزرگی یا ساختمان تخریب شده ای دیده نمی شود.

به نوشته سی ان ان، تصاویر SAR مانند تصاویر ماهواره ای معمولی نبوده و توسط ماهواره‌ای ایجاد می‌شوند که پرتوهای راداری را با قابلیت عبور از ابر ارسال می کنند. این پرتوها از اجسام روی زمین انعکاس یافته و به ماهواره بازمی گردند.

این تصاویر همچنین نشان می دهد که جنگنده های اف ۱۴ ایرانی که در گذشته در این پایگاه هوایی مستقر بوده اند، در حال حاضر در آن مستقر نیستند. تصاویر ماهواره ای آرشیوی دیگری که توسط سی ان ان بررسی شده نشان می دهد که آن این جنگنده ها مدتی است که در این پایگاه حضور نداشته اند.

 حوالی ساعت ۴ بامداد امروز، پدافند هوایی پایگاه هشتم شکاری اصفهان برای رهگیری به کار افتاد و صدای پدافند از سمت شمال شرق اصفهان بگوش رسید.

امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده‌کل ارتش در گفت‌وگویی درباره صدای انفجار در اصفهان، گفت: انفجار صبح امروز در آسمان اصفهان مربوط به تیراندازی سامانه‌های پدافند ضد هوایی به شئ مشکوکی بوده که هیچ حادثه و خسارتی در پی نداشته است.

وی افزود: کارشناسان مربوطه در حال بررسی ابعاد موضوع می‌باشند که پس از دریافت نتیجه، مراتب را اطلاع‌رسانی خواهند کرد.

انتهای خبر/.

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
کانال تلگرامی آوای فامنین
بازی قیام مختار