آخرین اخبار

29. بهمن 1402 - 10:36   |   کد مطلب: 27800
در سالروز قیام تاریخی مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶، صبح امروز -یکشنبه 29 بهمن 1402 - جمعی از مردم آذربایجان شرقی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی امروز در دیدار جمع زیادی از قشرهای مختلف مردم آذربایجان شرقی، بیداری و ایمان مردم، ایستادگی بر ارزش‌های انقلاب و امام رحمةالله‌علیه و به صحنه آوردن استعدادها و توانایی‌های ملی را از عوامل اصلی ماندگاری و شادابی روزافزون انقلاب اسلامی ارزیابی و تصریح کردند: ملت ایران مصمم است در چهارچوب برنامه‌ریزی کلان حاکم بر رفتار عمومی انقلاب و افق‌های تعیین‌شده و با احیای گنجینه‌های تاریخی و فرهنگی و تکیه بر استعدادهای جوان خود به ملتی قدرتمند و عالِم، دارای جایگاه برتر بین‌المللی و الگوی عملی برای همه‌ی ملت‌ها تبدیل شود.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار که در آستانه‌ی سالروز قیام تاریخی مردم تبریز در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ برگزار شد، این حرکت هوشمندانه و غیرتمندانه را نقطه‌ی عطفی در نهضت اسلامی مردم ایران و نمونه‌ی بارزی از بیداری، هوشیاری، درک بالا و موقعیت‌سنجی و شجاعت مردم تبریز دانستند و افزودند: این ویژگی‌ها راز رهایی ملت‌ها از ظلم و ستم و قرار گرفتن در مسیر پیشرفت و سعادت است و ملت ایران نیز به برکت رهبری بیدارگر امام خمینی رحمةالله‌علیه از یک ملت تحت ستم قدرت‌های استعمارگر و حاکمان مستبد و وابسته به ملتی زنده، بیدار و قدرتمند تبدیل شد و قدرت ملی خود را به صحنه آورد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر این‌که تفاوت اصلی انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌ها، ایمان مردم و ایستادگی آنان بر شعارها و آرمان‌های انقلاب است، به راهپیمایی امسال ۲۲ بهمن اشاره و خاطرنشان کردند: با وجود گذشت ۲۹ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، حضور، نشاط و شادابی مردم در راهپیمایی امسال ۲۲ بهمن به‌مراتب بیشتر از سال‌های قبل بود و این به دلیل زنده بودن انقلاب اسلامی و ملت ایران است.

ایشان افزودند: کسانی که در سال‌های گذشته، ناگهان به صورت هیجان‌زده گفتند انقلاب اسلامی و امام خمینی رحمةالله‌علیه در میان مردم به‌ویژه جوانان به فراموشی سپرده شده‌اند، دچار خطا شدند، زیرا انقلاب اسلامی و شعارهای انقلاب امروز در میان مردم زنده‌تر از گذشته است و مردم به افرادی که به شعارهای انقلاب اسلامی توجه بیشتری نشان دهند، علاقه‌ی بیشتری دارند.

رهبر انقلاب اسلامی جایگاه کنونی ملت ایران در جهان و روح اعتمادبه‌نفس جوانان را نتیجه‌ی انقلاب اسلامی دانستند و افزودند: علت اصلی همه‌ی فشارهای سیاسی و اقتصادی و حتی تهدیدهای نظامی، نگرانی دشمنان از عزم ملت ایران برای ادامه‌ی حرکت پرشتاب در مسیر آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و تکیه بر اعتماد به نفس ملی است، زیرا روشن شدن کارآیی انقلاب اسلامی موجب به خطر افتادن موجودیت استکبار در میان کشورهای اسلامی خواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر لزوم ادامه‌ی فشار به ملت ایران به منظور دست کشیدن آنان از انرژی هسته‌ای خاطرنشان کردند: آن‌ها با این‌که می‌دانند ایران در پی سلاح هسته‌ای نیست، ولی با این ادعا تلاش می‌کنند تا مانع از دستیابی ملت ایران به یک فناوری و دانش سطح بالا با تکیه بر استعدادها و توانایی‌های ملی خود شوند، زیرا رسیدن به این توانایی بدون کمک گرفتن از دیگران، روح خودباوری را در ملت‌های مسلمان زنده خواهد کرد.

ایشان ایستادگی همراه با قدرت را در مقابل آمریکا و مستکبران عالم، تنها راه بالندگی و پیشرفت و دستیابی به حقوق خود دانستند و تأکید کردند: ملت ایران در مقابل همه‌ی تبلیغات و فشارها باصراحت اعلام می‌کند که از حق خود دفاع خواهد کرد و حق خود را هم خواهد گرفت، زیرا اگر چنین کاری انجام ندهد، خداوند آنان را مؤاخذه خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که راه صحیح، همانا حضور در صحنه، حفظ یکپارچگی و رها نکردن دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کردند: امسال سال اتحاد ملی نامیده شد و معنای آن این است که خانواده‌ی انقلاب باید بدون توجه به مسائل جزئی و بگومگوهای بی‌اهمیت، همگرایی خود را روز‌به‌روز مستحکم‌تر کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به درپیش‌بودن هشتمین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای اسلامی، آن را یکی از عرصه‌های نمایش حضور ملت در صحنه دانستند و افزودند: من در انتخابات مختلف، همواره بر حضور گسترده و پرشور مردم تأکید دارم، زیرا حضور پای صندوق‌های رأی خلاف خواست و نظر دشمن است.
ایشان با اشاره به تلاش همه‌جانبه‌ی دشمن برای منصرف‌کردن ملت ایران و به‌ویژه جوانان از ادامه‌ی مسیر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: حضور گسترده مردم در انتخابات و رونق بخشیدن به صندوق‌های رأی، مجاهدت به شمار می‌رود که نزد خداوند متعال نیز اجر دارد.

رهبر انقلاب اسلامی انتخاب نمایندگان اصلح را یکی دیگر از مسائل مهم انتخابات دانستند و افزودند: مهم‌ترین شاخص برای انتخاب افراد این است که باید مسئولان و منتخبان روزبه‌روز شعارهای انقلاب اسلامی را زنده‌تر کنند و این مسأله ربطی به جناح‌بندی‌ها و اسم‌ها ندارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر این‌که راه حل مشکلات کشور و رسیدن به آرمان‌ها، عمل به شعارهای انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کردند: کسانی باید در مراکز تصمیم‌گیری حضور یابند که معتقد به اسلام، شعارهای انقلاب اسلامی و توانایی‌های ملی باشند.

ایشان با یادآوری لزوم حفظ هوشیاری افزودند: همچنین باید مراقب افراد دورو و دو رنگ و کسانی که ظاهر و باطن آنان یکی نیست، بود.
رهبر انقلاب اسلامی راه امام خمینی رحمةالله‌علیه، شعارها و ارزش‌های انقلاب و ایستادگی ملت ایران را مایه‌ی افتخار بسیاری از مسلمانان دانستند و با اشاره به خصوصیات شهید مغنیه افزودند: شهید حاج عماد مغنیه که به دست صهیونیست‌ها به شهادت رسید، خود را فرزند امام خمینی رحمةالله‌علیه می‌دانست و به آن افتخار می‌کرد، زیرا امام رحمةالله‌علیه او و دیگر جوانان لبنانی و فلسطینی را زنده کردند و به آنان روح جدیدی دادند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای شکست مفتضحانه‌ی رژیم صهیونیستی و آمریکا را در جنگ ۳۳ روزه‌ی لبنان در مقابل تعدادی جوان با ایمان و دارای سلاح معمولی، نمونه‌ای از تأثیر انقلاب اسلامی و حرکت امام رحمةالله‌علیه دانستند و تأکید کردند: جوانان لبنانی با توکل به خدا، نهراسیدن از مرگ، ایستادگی در میدان و اعتماد به نفس، موجب باطل ‌شدن افسانه‌ی شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی و آمریکا شدند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، قیام مردم تبریز را در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ بر ضد رژیم طاغوت، یکی از مقاطع اوج تاریخ همراه با افتخار مردم آذربایجان دانستند و تصریح کردند: مهم‌ترین ویژگی حرکت مردم غیور، شجاع و باهوش تبریز در ۲۹ بهمن ۵۶، جلوگیری از به فراموشی سپرده شدن قیام ۱۹ دی ۵۶ مردم قم و تبدیل این حادثه به یک جریان و فرایند بود.

رهبر انقلاب اسلامی این حرکت مردم تبریز را شاخصی برای حرکت مردم در جریان انقلاب و نشانه‌ی بیداری مردم تبریز برشمردند و تأکید کردند: من با همه‌ی وجود، شعار بیداری مردم آذربایجان را قبول دارم.
 
در این دیدار و پیش از سخنان مقام معظم رهبری، جناب آقای مجتهد شبستری -نماینده‌ی ولی‌فقیه و امام‌جمعه‌ی تبریز- با اشاره به نقش مردم آذربایجان در مقاطع مختلف در حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور و همچنین روحیه‌ی غیرت دینی و عِرق ملی مردم این منطقه گفت: مردم آذربایجان و تبریز با همان روحیه‌ی انقلابی ۲۹ بهمن ۵۶ و به‌مراتب پرشورتر از آن، همواره آماده‌ی ادای وظیفه در راه انقلاب اسلامی هستند.

 

 

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
کانال تلگرامی آوای فامنین
بازی قیام مختار