آخرین اخبار

11. آذر 1402 - 21:27   |   کد مطلب: 27508
بانک مرکزی اعلام کرد واردات موبایل در اختیار وزارت صمت بوده و باید با هماهنگی نهادهای مسئول انجام شود.

به گزارش آوای فامنین، بانک مرکزی در نامه‌ای تصریح کرد: در فرایند واردات وزارت صمت با همکاری سازمان‌های ذی ربط باید نسبت به ارائه مجوز واردات کالا اقدام کند. 

بانک مرکزی صرفاً بر اساس ثبت سفارش‌های انجام شده و به درخواست بانک‌های عامل توسط وزارت صمت انجام خواهد شد.

در این مکاتبه بر اساس‌نامه قبلی رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی در خصوص واردات و تخصیص ارز انواع گوشی‌های هوشمند تلفن همراه آمده است: در فرایند واردات ابتدا وزارتخانه صنعت معدن و تجارت با همکاری سازمانهای ذی‌ربط پس از بررسی‌های لازم و طی تشریفات مرتبط از جمله تشکیل پرونده دریافت پیش فاکتور پروفرما و کارت بازرگانی وارد کننده کنترل شناسایی و تطبیق مشخصات متقاضی احراز هویت با مدارک و مستندات مربوط ضمن لحاظ نیازهای کالایی کشور نسبت به ارائه مجوز واردات کالا (کد) ثبت سفارش ۸ رقمی اقدام می‌نمایند.

ثبت سفارش (۸) رقمی مشخصات واردات کالا و یا خدمات (عنوان و مقدار کالا مبلغ ارزی نام ارز کدهای تعرفه شرح تعرفه نام متقاضی و مشخصات کامل وارد کننده نحوه حمل و تحویل کالا و …) را تعیین می‌نماید.

پس از صدور ثبت سفارش توسط وزارت صنعت معدن و تجارت در سامانه جامع تجارت براساس گروه بندی‌ها و تعرفه‌های تعیین شده از سوی وزارت خانه‌های مربوط بانک مرکزی حسب درخواست بانک‌ها و با توجه به منابع ارزی در اختیار نسبت به تخصیص ارز برای ثبت سفارش مجوز ورود کالا اقدام می‌نماید.

بانک مرکزی صرفاً براساس ثبت سفارشهای انجام شده مجوزهای اخذ شده برای واردات کالا و خدمات از دستگاه‌های ذی‌ربط و به درخواست بانک‌های عامل فرآیند تخصیص تأمین و فروش ارز را مطابق گروه بندی‌های صورت پذیرفته توسط وزارت صنعت معدن و تجارت انجام می‌دهد. بنابراین شناسایی دقیق کالا خارج از چارچوب وظایف این بانک بوده و این بانک صرفاً با توجه به منابع ارزی در اختیار نسبت به تخصیص و تأمین ارز کالاها و خدماتی که مراحل قانونی اخذ مجوز و ثبت سفارش را طی نمودهاند اقدام می‌نماید.

انتهای خبر/.

 

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
کانال تلگرامی آوای فامنین
بازی قیام مختار