آخرین اخبار

9. دى 1395 - 12:23   |   کد مطلب: 22638
امام جمعه شهرستان فامنین گفت: اتفاقی که در فتنه ۸۸ افتاد، از درون انقلاب بود و از نگاه های کور و خاکستری که از بعضی افراد خاص سر زد. تحریم ها بعد از فتنه تنگتر شد و چه حادثه ای رقم خورد که تا الان داریم تاوان اشتباهات عوامل فتنه را پس می دهیم.

به گزارش آوای فامنین، تجمع عظیم مردم ولایتمدار شهرستان فامنین به مناسبت بزرگداشت حماسه 9 دی، در مسجد اعظم برگزار شد.

در این مراسم که با حضور فرماندار،  شهردار، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و رئیس آموزش و پرورش و مسئولین نهادهای دولتی و غیر دولتی شهرستان و فرمانده سپاه ناحیه فامنین و اقشار بسیج مستضعفین برگزار شد، شور و نشاطی به مراسم بخشیده بود.

تجمع خواهران بسیجی در مسجد، چون تمام عرصه های انقلاب پابه پای مردان، وفاداری خود به انقلاب را اثبات کرده و بار دیگر با ولایت مطلقه فقیه تجدید میثاق کردند.

حجت الاسلام والمسلمین رضا مصباح، امام جمعه فامنین با اشاره به ابعاد مختلف حماسه 9 دی پرداخت و گفت: فتنه 88 راهی بود که عوامل آن قصد رویارویی مردم بر علیه مردم را داشتند و می خواستند روی مهره هایی کار کنند که از داخل بر مردم نفوذ کنند. 

وی ادامه داد: همانگونه که با مطالعه تاریخ می توان به ابعاد نفوذ دشمنان داخلی پی برد و آسیب های شدیدی که از نزدیکان حضرت علی(ع) چون شریح قاضی به عنوان چهره اجتماعی-قضایی و تا حدودی سیاسی صدر اسلام در واقعه شهادت هانی رخ داد. و برای آزادی هانی که با نیرنگ بنی امیه، به مردم گفت که عرصه را خالی کنید هانی در سفره ما نشسته است و جای هیچ نگرانی نیست، یکی نپرسید تو آنجا چکار میکنی و همه با اعتماد به حرف شریح، برگشتند و بعد شاهد شهادت هانی شدند.

امام جمعه فامنین اظهار کرد: آمریکا و صهیونیست در تاریخ اسلام مطالعه  کرده است. آگاهانه و با تدبیر عمل می کند. ولی ما به تاریخ اهمیت نمی دهیم و فرمایش حضرت علی(ع) که تأکید زیادی بر مطالعه تاریخ داشتند را فراموش کرده ایم.

وی ادامه داد: متاسفانه در فتنه ۸۸ اتفاقی که افتاد، از درون انقلاب بود و از نگاه های کور و خاکستری که از بعضی سر زد. تحریم ها بعد از فتنه تنگتر شد و چه حادثه ای رقم خورد که تا الان داریم تاوان اشتباهات عوامل فتنه را پس می دهیم. 

 

حجت الاسلام مصباح افزود: اگر در شرایط اقتصادی مشکل داریم ، اگر چیزی که باعث شد تا ما پای میز مذاکره بنشینیم و برجامی که هیچ فرجامی نداشت را متحمل شویم و هنوز داریم لطمه می خوریم، نتایج همان فتنه 88 است. آسیبی که بیشتر ا 8 سال دفاع مقدس به نظام وارد کرد.

وی اذعان کرد: امروز ما و لحظه های ما کم از عاشورا نیست. با تمام مشکلات و ضعف هایی که در زمینه اقتصادی جامعه ایجاد شده است. ولی در کنار این معضلات اقتصادی عزت و غیرت انقلابی است.

امام جمعه ادمه داد: سایه  رهبر عزیز بر سر ماست کم عزتی نیست، کسانی که قدر نعمت را می دادند و با جانشان از ارزش انقلاب دفاع می کنند، کارشان کمتر از شهادت نیست. کسی که پای انقلاب و ولایت نشسته است اجرش کمتر از شهادت نیست.

مصباح تأکید کرد: اگر ما اقتدار داریم و کشوری مثل روسیه در کنار ایران است، همه به عزت شماست، وجود مقام معظم رهبری در کنار ماست و همچون شخصیتی که از همه لحاظ حتی کسانی که مخالف ایشان هستند اقرار می کنند که یک نقطه سیاهی در زندگی ایشان نیست، نعمتی است که خداوند عنایت کرده و ان شاالله خداوند حافظ ایشان باشد.

وی در پایان گفت: کاری که کردیم و قدمی که برداشتیم همه برای انقلاب است. تقدیر می کنیم از همه بزرگان و مسئولین که حضور داشتند و مردم فهیم فامنین، با امید بر برافراشته شدن پرچم اسلام در سراسر دنیا

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین