آخرین اخبار

20. آذر 1395 - 15:49   |   کد مطلب: 22339
هجدهمین مانور زلزله برای ارتقاء سطح ایمنی دانش آموزان، و آشنایی با ایتم های پناه گیری و خروج اضطراری و امدادرسانی توسط خود دانش آموزان، در حمل مصدوم و بانداژ پانسمان cpr و اتل بندی، در دبیرستان عدالت روستای اصله در شهرستان فامنین، برگزار شد.

به گزارش آوای فامنین، مانور زلزله در دبیرستان دخترانه عدالت، در روستای اصله شهرستان فامنین برگزار شد.

 

دانش آموزان با مهارت خود، طبق آموزش هایی که از طرف جمعیت هلال احمر دیده بودند، به صورت کاملا طبیعی، دانسته های خود را درباره ایمنی در مواقع بروز حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی، به نمایش گذاشتند.

 

علی اکبر شاهمردی راد، مدیر هلال احمر شهرستان فامنین، ضمن تقدیر از عوامل اجرای مانور و دانش آموزان تأکید کرد: آموزش هایی که در باره حفظ آرامش و اقدامات اولیه در راستای ایمنی، خود دانش آموز و اطرافیان بوده و برای جلوگیری از بروز خسارت های بعد از وقوع حادثه ارائه شده است.

 

وی ادامه داد: هدف از اجرای مانور، کسب مهارت ایمنی، بین دانش آموزان می باشد. آنها نمایندگانی خواهند بود تا در زمان وقوع حوادث بتوانند به خانواده و نزدیکان خود کمک کنند و از آسیب های احتمالی که دلیل بر عدم آگاهی هست جلوگیری کنند.

 

مدیر هلال احمر فامنین، با بیان زلزله خیز بودن منطقه جغرافیایی ایران اذعان کرد: بیشتر مردم در زندگی لااقل یکبار زلزله را تجربه می کنند و باید بدانند که منطقه امن و ناامن کجاست و پس از زلزله چه کاری باید انجام دهند. آموزش شما می تواند کمک کند که با این پدیده طبیعی چطور بر خورد کنید.

 

عباس رجبی، رئیس آموزش و پرورش شهرستان، ضمن قول اهدای هدایایی برای دانش آموزانی که نقش خود را به خوبی به نمایش گذاشتند، مطالبی را درباره تدابیر لازم برای حفظ سلامت دانش آموزان مطرح کرد.

 

وی ضمن پاسخ به سوالات دانش آموزان درباره مسائل مربوط به مدرسه، گفت: باید تمام دانش آموزان در روستاها نیز امکانات لازم برای رفاه در مدرسه و ادامه تحصیل را داشته باشند. 

 

رئیس آموزش و پرورش فامنین، در جواب دلهره و نگرانی دانش آموزان، برای تعطیلی دبیرستان  روستا، خاطر نشان کرد: دولت تدابیر لازم را برای ادامه تحصیل تمام دانش آموزان کشور در نظر گرفته است و شما نباید با ترس از این مسئله ترک تحصیل نمایید. با تلاش شما می توانیم رضایت خانواده های شما را جلب کنیم تا در دبیرستان شبانه روزی فامنین ادامه تحصیل دهید.

 

رجبی ضمن اشاره به اینکه، با تمام مشکلات سعی کردیم از تعطیل شدن بعضی مدارس در روستاهایی که تعداد دانش آموزان آن به حد نصاب نمی رسد جلوگیری کنیم، افزود: مدرسه شبانه روزی فامنین با تمام تجهیزات به روز، آماده شده است تا این افراد بدون دغدغه به تحصیلات خود ادامه دهند.

 

طاهره حاجیلو، مشاور فرماندار در امور بانوان نیز، ضمن تقدیر از مدیر و مسئولان مدرسه برای اجرای مانور گفت: هدف ما ارائه هر گونه خدمات در جهت رفاه حال دانش آموزان، است و برای ارتباط با اولیا و شنیدن خواسته های دانش آموزان در رفع موانع تحصیل دختران مناطق روستایی تدابیری خواهیم داشت.

 

وی با تأکید بر ارزش تحصیل و آگاهی دختران به عنوان مدیران آینده خانواده و پرورش نسل جدید اظهار کرد: دانش آموز باید هدف مشخصی در زندگی داشته باشد و با توجه به استعداد و توانایی خود ادامه تحصیل دهند تا بتواند به هدف اصلی خود در زندگی رسیده و بهتر به تلاش و کوشش ادامه دهند تا فرد موفقی باشند.

 

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار