آخرین اخبار

21. آبان 1394 - 23:22   |   کد مطلب: 17729
تیم ملی ایران توانست با گل های دژاگه ، عزت الهی و پورعلی گنچی پس از22 سال ترکمنستان را شکست دهد.

به گزارش آوای فامنین، ه نقل از "ورزش سه"، تیم ملی ایران توانست پس از 22 سال ترکمنستان را در آزادی و کنار 30 هزار هوادارش شکست دهد.با هم اولین های این دیدار مهم و شیرین برای ایران را بررسی می کنیم:

اولین برد کی روش

کارلوس کیروش تا کنون دوبار برابر تیم ملی ترکمنستان قرار گرفته بود و بعد از تساوی در بازی رفت توانست این تیم را در آزادی شکست دهد.
 

اولین برد 3-1 در اولین دیدار رسمی در تهران

تیم ملی ایران در دو برد قبلی 2-1 بازی را به نفع خود تمام کرده بود و این اولین برد با نتیجه 3-1 تاریخ تیم ملی برابر تیم ترکمنستان بود، تیمی که 22 سال برابر ایران مقاومت کرده بود.این اولین دیدار رسمی دو تیم در ایران بود.دوبازی قبلی که این دوتیم انجام داده بودند به عنوان بازی رسمی به حساب نمی آمد و آن بازی ها در جام اکو انجام شده بود.
 


 

اولی کاپیتانی دژاگه و اولین گل با بازوبند

کازلوس کیروش که با لشکری مصدوم و غایب به دلیل ویزا به مصاف ترکمنستان رفته بود ، اشکان دژاگه را کاپیتان تیم تیم خود انتخاب کرد.این اولین تجربه دژاگه به عنوان کاپیتان تیم ملی بود که توانست در اولین بازی کاپیتانی اش نیز گل بزند و بازی درخشانی از خود به جای بگذارد.
 


 

اولین بازی پورقاز و کمال

دیدار برابر ترکمنستان اولین بازی ملی کمال کامیابی نیا و عزت الله پورقاز به حساب می آمد.عزت پورقاز از ابتدا و درکنار پورعلی گنجی به عنوان دو مدافع میانی انجام وضیفه کرد و کمال در دقیقه 80 به جای عزت الهی به میدان آمد.
 

 

اولین گل ملی عزت الهی

سعید عزت الهی توانست در این بازی پس از چند تجربه ملی اولین گلش را فوق العاده به ثمر برساند.او پس از این گل به آغوض کارلوس کیروش رفت و شادی اش را با او تقسیم کرد.
 

 

اولین گل پورعلی گنجی درآزادی

مرتضی پورعلی گنجی که در بازی با عراق آن گل زیبا و دیدنی را در مسابقات جام ملت های آسیا زده بود بازهم به همان سیک و این بار در برابر ترکمنستان گلزنی کرد.این اولین گل پورعلی گنجی در آزادی بود.
 


 

عکس ها: امیرحسین خیرخواه

دیدگاه شما

عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
وضع هوای فامنین