آخرین اخبار

22. آبان 1395 - 16:18   |   کد مطلب: 22008
یکی از روزنامه نگاران استان همدان در یادداشتی از موضوع واگذاری غار علی صدرگفت: نقش نماینده منتخب مردم کبودرآهنگ و بهار در این بحث چیست؟
سردرگمی مردم از واگذاری غار علی صدر/چرا این قصه بعد از 25 سال سرباز کرده؟

به گزارش آوای فامنین، مهرداد حمزه در پی جنجال‌های رخ داده پیرامون غار علی‌صدر، نوشت:
آقای پورمختار، ما را به خیر تو امید نیست!

این روزها موضوع واگذاری غار علی‌صدر در صدر اخبار قرار گرفته و متاسفانه به دلیل نبود گردش آزاد اطلاعات در جامعه همه مخاطبان به نوعی دچار سردرگمی شده‌اند که اساسا موضوع چیست و چرا بعد از گذشت 25 سال این قصه سر باز کرده است! 

بدون شک اگر بخواهیم در ایران با این همه جاذبه تاریخی و طبیعی 5 اثر شگفت‌انگیز را نام ببریم، غار آبی علی‌صدر در زمره این 5 اثر خواهد بود و این مساله حساسیت موضوع را دو چندان می‌کند! 

غاری که امروز به دلیل میزبانی از حجم قابل توجهی از مسافرین و گردشگران بیش از گذشته مورد توجه همگان واقع شده است.

اینکه مطالب بیان شده در مورد غار و واگذاری آن صحیح است یا نه، مساله‌ای دشوار بوده که اثبات یا رد آن نیاز به بررسی بیشتر و دقیق‌تر  دارد اما آن‌چه دیگر بر همگان تقریبا هویداست، نقش نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی در این موضوع است که ذکر چند نکته در این باب خالی از لطف نیست؛

یکم؛ نماینده محترم بهار و کبودراهنگ پس از رای آوردن در مجلس نهم که این رای در مجلس دهم هم تکرار شد، به دلیل موقعیت جغرافیایی غار  در شهرستان کبودراهنگ، بر روی این جاذبه بی‌نظیر دست گذاشت! 

وی بر این باور است که در آمد حاصل از علی‌صدر باید به طور کامل در همان منطقه هزینه شود و به خارج از شهرستان کبودراهنگ نرود! اگر چه طبیعی است که مردم منطقه باید از عواید این جاذبه تاریخی منتفع شوند اما این گذاره که غار متعلق به کبودراهنگ و مردم آنجاست به شدت غلط بوده و هست! 

غار علی‌صدر جزو انفال بوده و به هیچ شخص یا گروه یا جایی تعلق ندارد! این مساله مثل این است که بگوییم نفت چون در استان‌های جنوبی مانند خوزستان کشف می‌شود، باید درآمد آن صرفا برای آن استان خرج شود و لاغیر!

آقای نماینده اگر بخشی از درآمد غار علیصدر صرف توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان همدان شده است با کدام بند و ماده قانونی منافات داشته و دارد! 

در توسعه پایدار اصل بر توسعه متوازن است و اگر به طور مثال امروز استان همدان فرودگاه فعال نداشته باشد، طبیعتا مجموعه غار هم ضرر خواهد کرد کما اینکه بخشی از درآمد غار صرف فعال‌سازی پروازهای فرودگاه همدان شده است!

دوم؛ بر اساس شنیده‌های موجود آقای پورمختار در ایام انتخابات نهم و دهم با حضور در برخی روستاها قول‌هایی به مردم دادند که پس از آن‌که نتوانستند آن وعده‌ها را محقق کنند، از شرکت سیاحتی علی‌صدر خواسته تا با اختصاص بخشی از درآمد خود آن وعده‌ها را جامه عمل بپوشاند. 

دست مریزاد آقای پورمختار! سوال اینجاست شما دلتان برای غار سوخته یا وعده‌های انتخاباتی خود! نگران غار هستید یا صندوق‌های رای! 

در جایی گفته‌اید غار علی‌صدر را کرده‌اند قلک! گویا خود شما نیز روی این قلک حساب باز کرده‌اید!

سوم؛ سوالی که مطرح است اگر امروز شرکت سیاحتی علی‌صدر صلاحیت لازم برای نگهداری و مدیریت غار علی‌صدر را ندارد، آیا شرکت پدیده که با پیگیری شما به استان همدان آمد تا غار را تصاحب کند، صلاحیت داشت!؟ 

شما در آن زمان رییس کمیسیون اصل نود مجلس بودید و پرونده این شرکت زیر دست شما بود و خوب می‌دانستید چقدر تخلف کرده این شرکت و .... 

چگونه بود به جای آنکه در برابر آن تخلفات بایستید، با سرمایه‌گذار پدیده قهوه نوش جان می‌کردید و اصرار داشتید غار علی‌صدر را دو دستی به این آقا تحویل دهند! 

شما که سنگ دفاع از حقوق ملت را می‌زنید، در کدام نطق خود در مجلس نهم به تخلفات این مجموعه اشاره کرده و خواستار رسیدگی به آن شده‌اید!

چهارم؛ آقای پورمختار آیا آن زمان که فرد نزدیک به شما به عنوان نماینده سازمان ایرانگردی و جهانگردی جزو هیات مدیره بود باز هم منتقد شرکت سیاحتی علیصدر بودید یا حالا که ایشان جای خود را به فرد دیگری واگذار کرده، به جمع منتقدان پیوستید!

پنجم؛ آقای پورمختار شما نزدیک به 5 سال است که در مجلس حضور دارید، رییس کمیسیون اصل نود بوده‌اید، الان عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هستید، انتقادات صریحی به دولت روحانی دارید تا جایی که در یک سخنرانی دولت یازدهم و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را به طور شفاف و با صراحت به فتنه‌گری محکوم می‌کنید. 

حال چگونه انتظار دارید در آستانه انتخابات ریاست جمهوری مردم بپذیرند که دلتان برای آنها سوخته است و این یک بازی سیاسی برای تخریب دولت نیست!؟

در پایان با اشاره به اینکه در مصاحبه‌ای گفته‌اید"تا خلع ید از شرکت سیاحتی علی‌صدر ایستاده‌ام"می‌خواهم به شما یادآوری کنم اگر امروز واقعا بحثتان احقاق حقوق ملت است کاش همیشه اینگونه محکم صحبت کرده و می‌ایستادید! 

آن روز که پرونده کهریزک در کمیسیون اصل نود آمد هم کاش برای احقاق حق مظلومان آن پرونده هم ایستادگی می‌کردید و کاش نطقی از شما در این‌باره از پشت تریبون مجلس می‌شنیدیم.

 

22 آبان ماه 1395
مهردادحمزه

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین