آخرین اخبار

15. آبان 1396 - 11:25   |   کد مطلب: 25048
دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ملایر گفت: یکی از آفت‌هایی که شورای فرهنگ عمومی را در شهرستان‌ها مورد آسیب قرار داده بحث روزمره شدن و مناسبتی فکر کردن است که در ملایر سعی شده از این مسئله فاصله بگیریم.

به گزارش آوای فامنین، غلامرضا جمالی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ملایری‌ها فرهنگ عمومی را یکی از مباحث مهم و حساس در جامعه  عنوان و اظهار داشت: فرهنگ عمومی با تعاریف زیادی که داشته و باعث همبستگی بیشتر مردم باهم شده و تأثیر زیادی در رشد و توسعه بخش‌های مختلف جامعه دارد.

وی گفت: فرهنگ عمومی به‌عنوان زیربنای توسعه و زیربنای فطری جامعه محسوب شده و برآیند مختلف آن به‌صورت ویژه باعث رشد و توسعه و رونق امور می‌شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ملایر بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی به دلیل اهمیت بالای فرهنگ عمومی شکل‌گرفته است و در سطح کشور شورای عالی فرهنگ عمومی رو شکل داده‌شده است.

وی با اشاره به مهم‌ترین وظایف شورای فرهنگ عمومی در شهرستان بیان کرد: در این شورا  مباحثی مدنظر قرار می‌گیرد که نیازمند به سیاست‌های اصولی و کلی هستند.

جمالی زاده بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی با توجه به رویکردی که نسبت به فرهنگ عمومی داشته باید پشتوانه مطالعاتی و پژوهشی قوی برخوردار باشد تا در آن مباحث عمیق کارشناسی دیده شود تا مصوبات آن در جامعه تأثیرگذار باشد.

وی گفت: اعضای شورای فرهنگ عمومی  را ادارات فرهنگی و تأثیرگذار با ریاست امام‌جمعه، نایب‌رئیسی فرماندار و دبیری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تشکیل‌شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر عنوان کرد: در این شورا سعی شده اقدامات صورت گرفته در راستای سیاست‌های کلی باشد.

وی تأکید کرد: یکی از آفت‌هایی که شورای فرهنگ عمومی را در شهرستان‌ها مورد آسیب قرار داده بحث روزمره شدن و مناسبتی فکر کردن است که در ملایر سعی شده از این مسئله فاصله بگیریم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ملایر بیان کرد: بحث تحکیم خانواده در سال 95 یکی از محورهای اصلی شورای فرهنگ عمومی ملایر بود که در این راستا بنیاد صیانت از خانواده تشکیل شد.

وی اضافه کرد:  با توجه به آفت‌هایی که خانواده‌ها را تهدید می‌کند ازجمله بحث طلاق و با پیگیری‌های  فرماندار و  امام‌جمعه این بنیاد شکل گرفت.

جمالی زاده ایجاد روحیه شادی و نشاط در جامعه، بحث تکریم از سالمندان و احترام به پیشکسوتان از مباحث مهمی است  که در سال 96 در شورای فرهنگ عمومی شهرستان ملایر در حال پیگیری است.

وی گفت: شورای فرهنگ عمومی در شهرستان‌ها نیاز به ضمانت اجرایی مؤثر داشت تا مصوبات شورای فرهنگ عمومی دارای قدرت اجرایی باشند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر تأکید کرد:  نگاه سهوی به مصوبات باعث شده آن‌ها اجرایی نشوند و این مسئله یکی از آفت‌های شورای فرهنگ عمومی این است که امید است با اتخاذ تصمیمات مناسب و راهکارهای اداری برای اجرایی کردن مصوبات و پیشرفت مشکلی به وجود نیاید.

وی بیان کرد: در کل سیاست گزاری برای رفع نواقصی که در مباحث فرهنگی و اجتماعی در سطح شهرستان مهم‌ترین وظیفه و راهبرد شورای فرهنگ عمومی است.

جمالی زاده افزود:  ارائه راهکار مناسب برای مسائل فرهنگی و موضوعات مرتبط بافرهنگ عمومی جامعه و ارتقا بحث فرهنگی در بستر جامعه از دیگر راهبردهای این شورا است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین