آخرین اخبار

25. مهر 1396 - 13:41   |   کد مطلب: 24994
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، خروج آمریکا از یونسکو را تنها یک تهدید مالی برای این سازمان می داند.

به گزارش آوای فامنین، محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه‌ملت در توضیح تبعات خروج آمریکا از سازمان یونسکو، گفت: ترامپ از زمانی که به عنوان رئیس جمهور آمریکا آغاز به کار کرده با اظهارات ضد و نقیض، خصمانه و روحیه جنگ طلبی خلاف مسیر رودخانه حرکت کرده به نوعی که دست به اقدامات متضاد فضای بین‌المللی زده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیم‌ها و استدلال‌های رئیس جمهور آمریکا مبتنی بر عقلانیت نیست، تصریح کرد: خروج آمریکا از سازمان یونسکو و افزودن بار هزینه‌ای بر دوش فرانسه و دیگر کشورها هم یکی از اقدامات ترامپ در ادامه نقض توافقات بین‌المللی و خروج از برخی معاهدات با کشورهای اروپایی است.

وی با بیان اینکه تصمیم خروج از برجام آمریکا از خصمانه‌ترین تصمیم‌های رئیس جمهور آمریکا بوده است، افزود: این نوع تصمیم‌گیری نظم جهانی و مقررات حاکم بر  فضای بین‌المللی را مختل کرده است زیرا تنها اسرائیل با رجز خوانی‌ها و بی‌ تدبیری‌های ترامپ همراهی کرده است.

کاظمی با تاکید بر اینکه مسیر رئیس جمهور آمریکا به بن‌بست می‌رسد، گفت: ملت آمریکا و سیاست‌مداران آمریکایی نیز به بیان اظهارات مخالف ترامپ پرداختند، از این رو اجماع جهانی علیه این بی‌تدبیری‌ها ایجاد و عکس‌العمل شدید نسبت به آن نشان خواهند داد؛ به نوعی که این مسیر غلط اصلاح شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: در جریان اصلاح مسیر اشتباه رئیس جمهور آمریکا، خروج این کشور از سازمان یونسکو که تنها یک تهدید مالی بوده هم به شیوه‌ بازگشت آمریکا به این سازمان تغییر خواهد کرد، زیرا خروج از سازمان یونسکو به مصلحت آمریکا نیست.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سازمان یونسکو از سازمان‌های وابسته به سازمان ملل است که به جهت نقش موثر در تبیین فرهنگ ملت‌ها و تقویت مسائل فرهنگی برای سازمان ملل از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. بنابراین آمریکا به سازمان یونسکو خواهد پیوست.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ وزارت خارجه آمریکا رسما خروج این کشور از عضویت در سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی سازمان ملل متحد (یونسکو) را اعلام وعلت خروج خود از یونسکو را رویکردهای ضد صهیونیستی این سازمان عنوان کرده است. طبق اعلام مقامات آمریکایی، این تصمیم پایان سال جاری میلادی اجرا می‌شود. هرچند رئیس یونسکو ضمن ابراز تاسف شدید از خروج آمریکا، این اقدام را ضربه‌ای به سیاست «چندجانبه گرایی» ملل متحد توصیف کرد./

پایان پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین