آخرین اخبار

20. مهر 1396 - 15:11   |   کد مطلب: 24946
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی:
وجود ۱۰۰هزار جوان بیکار در استان/وضعیت اشتغال اورژانسی است
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ۱۰۰هزار جوان بیکار در استان گفت: وضعیت اشتغال اورژانسی و اضطراری است

به گزارش آوای فامنین، حمید رضا حاجی بابایی در مراسم تجلیل از سرآمدان و برگزیدگان حوزه استاندارد استان همدان با تاکید بر اینکه امروزه در کشور ما استاندارد و استاندارد سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است گفت: این در حالی است که بند۲۴  ساست های اقتصاد مقاومتی به موضوع استاندار اختصاص یافته است.
حاجی بابایی با اشاره به اینکه کشور در حالی به سمت حرکت است که نظام ملی استاندارد بتواند در تمام امور کشور دخالت است گفت: در این راستا نیز باید کشور طوری باشد که از معیار ها و شاخص های که استاندار تامین می کند برخوردار باشد.
حاجی بابایی با اشاره به اینکه نباید استاندارد به عنوان منافع تولید در ذهن تولید کننده جا باز کند خاطر نشان کرد: هر اندازه به سمت استاندارد سازی حرکت می کنیم نظام تولید، اطمینان و نظام استحکام بخشی را در کشور افزایش می دهیم.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگه میخواهیم اقتصاد مقاومتی در کشور پا بگیرد ناگزیر هستیم به سمت اقتصاد مقاومتی پیش روی کنیم افزود: دنیا دنیای رقابت است و اقتصادی که بر مبنای رقابت، بومی و دانش نباشد قطعا با شکست مواجه خواهد شد.
وی همچنین با تاکید براینکه درختی که کاشته می شودحتما باید ریشه اش در کشور خودمان کاشته شود تصریح کرد: اگ این ریشه در داخل کشور کاشته نشود با کوچکترین تصمیم این اقتصاد فرو می ریزد.
حاجی بابایی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به دانش بومی و استفاده از تمام امکانات بین المللی متکی است خاطر نشان‌کرد: در برنامه ششم مجلس ۶۵میلیارد دلار به بخش خصوصی و سرمایه گزاری اختصاص داده شده است که لازمه یک شرط است و آن نیز این است که کسی که سرمایه گزاری می کند در پایان ۷۰درصد تکنولوژی را به کشور منتقل کند.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید براین امر که اگر  خواستار اقتصاد مقاومتی هستیم باید بهره وری را افزایش دهیم خاطرنشان کرد: بهره وری تنها از طریق استاندارد سازی امکان پذیر است و این نیز در حالی است باید امکانات کشور را به حدی افزایش دهیم که ارزش افزوده ۲۸درصدی را رقم بزنیم.
وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی باید از ورود ۳۲میلیارد کالای قاچاق جلوگیری شود اظهار کرد: از یکی از راه های آن افزایش تولیدات داخلی است.
وی با اعلام اینکه در اقتصاد مقاومتی نباید بین حاکمیت و اقتصاد رابطه ای وجود داشته باشد گفت: در کشور ما اقتصاد مقاومتی حرف اول و آخر را میزند.
حاجی بابایی با اشاره به اینکه رتبه کشور در محیط کسب و کار رتبه مناسبی نیست اظهار کرد:  محیط کسب و کار باید با عشق و علاقه همراه باشد تا این فضا با تولید بالا در کمترین امکانات فراهم شود.
*وضعیت اشتغال اورژانسی و اضطراری است
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وضعیت اشتغال اورژانسی و اضطراری است خاطر نشان کرد: تمام دستگاه ها، نهاد ها باید دست به دست هم دهندکه این شرایط اورژانسی را مرتفع کنند.

وی همچنین افزود: امروزه بزرگترین نعمت در کنار این وضعیت های اورژانسی موجود این است که تمام دستگاه ها بر روی این متمرکز شده اند که به وضعیت های اورژانسی رسیدگی شود.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر به دنبال این هستیم که رابطه با آمریکا اقتصاد مارا متحول کند خاطر نشان کرد: این انتظار بیهوده ای است نه بخ دلیل دشمنی با آمریکا بلکه طبیعتا رییس جمهور آمریکا به فکر منافع مردم کشورش است.
حاجی بابایی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه شرط اول سرمایه گزاری و تولید به اقتدار است و اقتدار نیز امنیت و همچنین امنیت نیز اقتصاد را به دنبال دارد عنوان کرد: زیر ساخت های سرمایه گزاری در کشور بسیار آماده است اما نیازمند اقتدار و امنیت است.
وی همچنین اظهار کرد: سرمایه گزار زمانی به این عرصه پا می گذارد که تمام نهادهای مسئول در حمایت از او گام بردارند .

2000*کیلومتر آن سوی جمهوری اسلامی ایران امنیت برقرار است
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ضمن اینکه ۲۰۰۰ کیلومتر آن سوی جمهوری اسلامی ایران امنیت برقرار است گفت: اگر۵کشور امن در دنیا وجود داشته باشد یکی از آن ها جمهوری اسلامی ایران است.
حاجی بابایی با بیان اینکه تغییر ریاست جمهوری آمریکا تاثیری بر اوضاع ایران ایران ندارد گفت: این نسحه ای که امروز ترامپ برای ایران اجرا می کند سال ها پیش اوباما پیچیده است.
 وی با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال این است که تثبیت اقتصادی در کشور ما ایجاد شود تصریح کرد: با تمام مشکلات موجود اصل بر هم نمی ریزد.
وی با بیان اینکه ایران ده ها میلیارد از کره جنوبی بستانکار است ادامه داد: اجازه انتقال این مبلغ تا کنون داده نشده است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آنچه امروز اتفاق افتاده است این است که تمام مردم مجلس، نهاد ها به این نتیجه رسیده اند که آمریکا قابل اعتماد نیست  خاطر نشان کرد: راه برون رفت ما از مسائل اتکا به نیروی داخلی است نه مصالحه با آمریکا.
حاجی بابایی با بیان اینکه در خوشبینانه ترین حالت در استان ما ۱۰۰هزار جوان بیکار وجود دارد اظهار کرد: هر کار که ما را از مسئولیت خود دور کند باید از آن دور شویم و که تنها دغدغه ما حل معزل بیکاری جوانان است.
وی در همین راستا یادآور شد:  تمام حواشی در خصوص مداخله من در تایید فلان استاندار یا مدیر صحتی ندارد و تنها موضوع دارای اهمیت برای ما کار است و این در حالی است که هر کس در راستای تحقق این مهم گام بردارد چه اصلاح طلب و چه اصولگرا ما قبول داریم.
وی با تاکید بر اینکه کارآمدی مهم ترین اصل است افزود: امروزه در بزرگترین فراکسیون مجلس برنامه ای تدوین شده است که هفته ای یک روز وزیر بیاید و در خصوص شرایط اقتصادی کشور توضیحاتی ارائه کند.
وی همچنین در پایان با تاکید بر اینکه استاندار عقل این است که به فکر مردم باشیم گفت: این در حالی است که باید با درد مردم درد بکشیم و با شادی آنان نیز شاد باشیم.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین