آخرین اخبار

20. مهر 1396 - 10:13   |   کد مطلب: 24945
یک معلم ابتدایی اظهار داشت: در دنیای امروز فضای مجازی دنیای کودکانه کودکان را از آنها سلب کرده است.

به گزارش آوای فامنین، هرگز از هوش خوب فرزندمان نگوییم بلکه از تلاش زیادش بگوییم اگر از هوشش گفتیم دیر یا زود با هر شکست یا اشتباه باور خود را نسبت هوشش و حرف های ما از دست خواهد داد. بیش از حد بر روی ایده آل بودن فرزندانمان تاکید نداشته باشیم  این تاکید سبب می شود در آینده با کمال گرایی افراطی فرزندانمان مواجه شویم کمال گرایی بیش از حد سبب افسردگی می شود .
به مناسبت هفته کودک و دغدغه آموزش و یادگیری کودکان نزد والدین  گفتگویی با فاطمه سعیدی معلم پایه ابتدایی انجام دادیم .
سعیدی در خصوص مشکلات اموزشی کودکان اظهار داشت : عمده ترین مشکل معلمان در مدارس انجام تکالیف دانش اموزان توسط والدین آنها می باشد. گاهی اوقات که به والدین دانش اموزان اعتراض می نمایم, که چرا تکالیف فرزندانشان را انجام می دهند.  انها می گویند فرزند ما بسیار سربه هوا هستند و اهمیتی به انجام تکالیفش نمی دهد بنابراین ما ناچار می شویم تکالیف او را انجام دهیم و یا عده ای دیگر می گویند فرزند ما به خوبی درس را فرا نگرفته است و اموزش مجدد این دروس به او از حد صبر و توان ما خارج است بنابراین ما برای خروج از این چالش تکالیف او را انجام می دهیم .
وی افزود: آنچه والدین باید برای فرزندان خود انجام دهند این  است  که   به فرزندانشان درس شجاعت و صداقت را  بیاموزند تا هر گاه درسی را به طور کامل فرا نگرفتند از معلم مربوطه بخواهند دوباره ان درس را   توضیح دهد. 
سعیدی ادامه داد: مشکل دیگری که اکثر معلمان و یا بهتر بگویم جامعه علمی ما با آن مواجه شده  است مساله کپی پِیست می باشد. به عنوان مثال بنده هر گاه اراده می کنم از دانش آموزان تحقیقی  مرتبط با  مطالب درسی بخواهم   و انان به دنبال یافتن پاسخ از طریق  تحقیق کتابخانه ای باشند. دانش آموزان به آسانی  با یک جستجوی ساده مطالب را از اینترنت کپی می کنند ,حتی با همان برگه پرینت درس را ارائه می دهند .متاسفانه در این روش دانش اموزان هیچ گونه توجهی به مطالب ارائه شده ندارند تنها مطالب را روخوانی می نمایند .بدون اینکه اطلاعات جدیدی به فهم آنها اضافه شود  .  
وی تصریح داشت : در دنیای امروز فضای مجازی دنیای کودکانه کودکان را از آنها سلب کرده  است. کودکان با احساس هوش و تخیل زندگی می کنند. بر اساس تجربه  شخصی بنده زمانی که دانش آموز بتواند تکالیف  درسی خود را به نحو احسن انجام بدهد بسیار خوشحال و هیجان زده خواهد شد . اما با انجام تکالیف درسی توسط دیگران این ذوق و هیجان درونی از دانش آموز سلب می شود. اگر دانش اموزان از طریق کپی پِیس مطالب را به سادگی به دست آورند مداومت و پشتکار کسب نمی کنند .  از سوی دیگر نسل اینده چگونه می تواند جایگاه علمی کشور را ارتقا دهد و یا حتی جایگاه علمی بدست آمده را حفظ نماید . 
سعیدی اضافه کرد: متاسفانه یکی دیگر از دغدغه های جامعه امروز اهمیت بیش از حد خانواده ها به جایگاه فرزندان در خانواده است در این نوع از روش تربیتی دانش اموزان هیچ گونه احترامی برای معلم قائل نمی شوند ویا  حتی با گستاخی تمام معلم را مورد خطاب قرار می دهند .
انتهای پیام/

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین