آخرین اخبار

19. مهر 1396 - 15:40   |   کد مطلب: 24941
قرآن و عترت دو ثقل گران بها و دو میراث پیامبر که ضامن هدایت بشر است بر مساله فرزند آوری و فرزند خواهی تاکید های فراوانی کرده است و فرزند صالح را نور چشم و مایه خیر و برکت می داند .امام صادق(ع)می فرمایند:"همانا خداوند به بنده به سبب محبت شدید او به فرزندش رحم می کند."

به گزارش آوای فامنین،به مناسبت هفته کودک گفتگویی با سیده فاطمه السادات حسینی کارشناس علوم قرآنی و مدرس حوزه علمیه انجام دادیم .

حسینی در خصوص وظایف والدین نسبت به کودک اظهار داشت : یکی از تاکیدات جدی اهل بیت (س) به والدین انتخاب نام نیک و شایسته برای فرزندان است .
امام کاظم (ع)فرمودند:"نخستین نیکی انسان به فرزندش این است که نام نیک بر او نهد پس هر کدام از شما باید نام نیک بر فرزندش بگذارد ."
وی افزود: نام انسان بیانگر افکار و اعتقادات و رسالت انسان ها بر زندگی است . یکی از ابزارهای اولیه ارتباط انسانها با یکدیگر نام است بدین جهت امام باقر (ع)می فرمایند :درست ترین نام ها آن است که به بندگی خوانده شود (شناخته شود )و برترین نام ها نام انبیاست .یکی دیگر از وظایف اساسی والدین در برابر فرزندان  تعلیم انان است .فطرت پاک فرزند هنگام تولد آماده ثبت و دریافت آموزه های مختلف از محیط و جامعه است لذا والدین وظیفه دارند با تربیت صحیح; روحیات و اخلاقیات آنان را شکل دهند به نوعی سرنوشت و آینده آنان را رقم بزنند . پیامبر اکرم (ص)سفارش کرده اند : "حقوق فرزند بر پدرش سه چیز است :برایش نام خوب انتخاب کند و سواد به او بیاموزد و هرگاه به سن بلوغ رسید او را همسر دهد ."
مدرس حوزه علمیه بیان داشت: یکی از وظایف اساسی والدین  در برابر فرزندان مهیا کردن اسباب ازدواج است .والدین باید بر اساس میزان توانایی های خود برای مهیا ساختن اسباب و زمینه های ازدواج فرزندان اهتمام ورزند .
وی افزود: متاسفانه گاهی اوقات در جامعه با افرادی مواجه می شویم که به بهانه های مختلفی از جمله تاثیر پذیری از تفکرات نادرست جوامع  غربی  با وجود  توانایی مالی و اعلام آمادگی فرزند و تحقق شرط ازدواج مانع ازدواج فرزند می شوند.

مدرس حوزه علمیه در ارتباط با اهمیت نقش مادر در تربیت فرزندان گفت :رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی ) درباره جایگاه رفیع مادر می فرمایند :"فرزند آوری یکی از مجاهدت های زنان و وظایف زنان است فرزند اوری در حقیقت هنر زن است .خداوند متعال ابزار پرورش فرزند را به مردها نداده در اختیار بانوان قرار داده ,صبرش را به آنها داده عاطفه اش را به آنها داده احساستش را به آنها داده، اندام های جسمانی اش را به آنها داده در واقع هنر زن هاست ". مادران به سبب بهره مندی از عاطفه بیشتر در تربیت فرزندان نقش انکار ناشدنی دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین