آخرین اخبار

17. مهر 1396 - 9:40   |   کد مطلب: 24924
معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر بی‌تفاوتی در امور جامعه، بی‌مسئولیتی و تماشاچی بودن را بزرگ‌ترین منکر دانست و گفت: امام حسین(ع) به تبعیت از دستور الهی و قرآنی و اجرای این دو فریضه دینی در مقابل ظلم و ستم ایستاد و در این راه به شهادت رسید.

به گزارش آوای فامنین، عبدالعظیم رضایی، معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر، ۱۶ مهرماه در همایش طلایه‌داران پیام عاشورا به پاسداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر که در مجتمع فرهنگی و هنری ملایر برگزار شد، گفت: امروز نیازمند این هستیم که به‌صورت گروهی و سازماندهی شده با نیت خیر و تأثیرگذار در این زمینه عمل کنیم.
وی با بیان اینکه تا نهادینه شدن سمن‌ها و احزاب و اثبات جایگاه آنها هنوز فاصله داریم، اظهار کرد: نیاز است افرادی که امکان حضور در این تشکل‌ها و احزاب را دارند با نیت اینکه بتوانند به وظایف مهم دینی خود عمل کنند، وارد شوند.
فرماندار ویژه ملایر بیان کرد: این در حالی است که هرگاه تشکل‌ها قوی بودند و بر صاحبان قدرت، دولت‌مردان و گروه‌های اقتصادی نظارت کردند، جامعه سالم‌تر بود، اما هرگاه این تشکل‌ها منفعل عمل کردند، شاهد سوء‌استفاده‌های فراوان و فساد اداری بودیم.
رضایی تأکید کرد: امروز حضور افراد جامعه به‌صورت جمعی و فردی در حرکت‌ها و نظارت‌های عمومی و پیاده کردن امر به معروف و نهی از منکر با نیت خیر یک ضرورت به شمار می‌رود.
وی امر به معروف و نهی از منکر را مهم‌ترین پیام عاشورا دانست و افزود: امام حسین(ع) به تبعیت از دستور الهی و قرآنی و اجرای این دو فریضه دینی در مقابل ظلم و ستم ایستاد و در این راه به شهادت رسید.
فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه اجرای امر به معروف و نهی از منکر تمامی تهدیدها و دغدغه‌های مردم و جامعه را برطرف خواهد کرد، گفت: همه ما موظف هستیم اطرافیان خود را هدایت کنیم که لازمه آن این است اصلاح را ابتدا از خودمان آغاز کنیم.
وی بی‌تفاوتی در امور جامعه، بی‌مسئولیتی و تماشاچی بودن را بزرگ‌ترین منکر دانست و افزود: ورود به دو فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر نیازمند آموزش و آگاهی‌های علمی و دینی است.
معاون استاندار همدان با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر انتقادپذیری مسئولان بیان کرد: این انتقادها در بسیاری از موارد همان امر به معروف و نهی از منکر است که باید با احیا و اجرای آن از اطرافیان و افرادی نسبت به آنها مسئولیت داریم، مراقبت کنیم.
رضایی با بیان اینکه بی‌مسئولیتی مسیر جامعه را به بیراهه می‌کشاند، تأکید کرد: اگر نسبت به امور دینی فعال باشیم، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی از بین می‌رود و به‌عنوان حکم عقل و قانون امروز به شدت نیازمند عمل به‌وظایف دینی و اخلاقی در جامعه هستیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر برقراری، امام جمعه ملایر نیز در این همایش بر لزوم راه‌اندازی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در تمامی امور جامعه تأکید کرد و گفت: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در این شهرستان باید تیم بسیار قوی و دلسوزی را در همه بخش‌ها همچون امور اقتصادی، بیت‌المال، مسایل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی تشکیل دهد.
وی بیان کرد: نیاز است این تیم دلسوزانه و با رأفت امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه اجرا کند تا بتوانیم جامعه را با اخلاق، رفتار و شیوه خوب و درست اداره کنیم.
امام جمعه ملایر با تأکید بر اینکه باید شیوه و روش حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) را در امور زندگی و جامعه اسوه و الگو قرار دهیم، افزود: فلسفه وجودی اهل بیت(ع) آموختن چگونه زیستن است و عاشورا این پیام را به ما داد که در اوج مصیبت به مسایل ارزشی و دینی توجه کنیم.
حجت‌الاسلام برقراری با بیان اینکه اجرای امر به معروف و نهی از منکر دخالت در امور شخصی نیست، گفت: اموری که رشد جامعه را در بر داشته باشد، باید انسان در این موارد آن‌گونه که عقل اجازه می‌دهد، ورود پیدا کند و این به معنای مخالفت و دعوا نیست.

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین