آخرین اخبار

17. مهر 1396 - 8:40   |   کد مطلب: 24921
سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان فامنین به همراه جمعی از کارکنان این اداره به مناسبت آغاز کار مدیریت خود با امام جمعه، فرماندار، معاون فرمانداری، رئیس شورای شهر فامنین و جمعی از مسئولان این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش آوای فامنین، در این نشست صمیمی ابتدا سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان فامنین در خصوص وضعیت و مشکلات بخش کشاورزی شهرستان گفت:شهرستان فامنین با دارا بودن 128700هکتار زمین و جمعیت 6/6 درصد از مساحت استان، 4/4درصد از اراضی این شهرستان در بخش کشاورزی قرار گرفته است.
جعفر کاویانی‌دلشاد با بیان این مطلب گفت: مشکل اصلی زمین‌های کشاورزی این شهرستان کم‌آبی و افت آب‌های زیرزمینی است که باید راهکارهای اساسی در این زمینه اتخاذ شود.
کاویانی‌دلشاد در ادامه از جمله برنامه‌های مدیریتی خود را اصلاح الگوی کشت با کشت محصولات کم آب‌بر، مثل کلزا، زعفران، کشت نشا و چغندر قند و کاهش سطح محصولات پر آب، اجرای سیستم آبیاری نوین از محل اعتبارات بلاعوض بند«و» که در سال 1395 مقدار 678 هکتار طرح با 34000 و در سال 1396نیز تا پایان شهریور 380 هکتار طرح اجرا شده و510 هکتار طرح در حال پیگیری است. راه‌اندازی و فعال نمودن واحدهای راکد نیمه‌فعال و طرح‌های دارای پیشرفت فیزیکی جهت تثبیت انتقال و اشتغال‌ها که حدوداً 410000میلیون ریال نیازمند وام است و حمایت از تشکل‌های بخش خصوصی و تعاونی‌های تولید و شرکت‌های فنی و مشاوره‌ای توسعه انبارهای نگهداری محصولات کشاورزی عنوان کرد.
وی همچنین گفت: در حال حاضر اجرای آبیاری قطره‌ایی و نوار تیپ در حال انجام است که بازدهی آن حدود 85الی 90درصد است.
امام جمعه شهرستان فامنین نیز در این دیدار گفت: زحمات همکاران جهاد کشاورزی بی‌شمار و عملکردشان بسیار پر زحمت است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا مصباح با بیان این مطلب اظهار داشت: کارکنان جهاد کشاورزی باید در راستای کمک‌رسانی به کشاورزان و دامپروران شهرستان کمک‌های شایانی داشته باشند.
مصباح در ادامه خواستار کمک و همفکری تمامي ادارات با جهاد کشاورزی در جهت پیشبرد اهداف خدمت‌رسانی در بخش کشاورزی را شد.
فرماندار شهرستان فامنین نیز در این نشست با تبریک انتصاب جعفر کاویانی‌دلشاد به عنوان سرپرست تازه نفس جهاد کشاورزی این شهرستان گفت: سیاست‌های نوین جهاد کشاورزی باید در بخش کشاورزی و دامداری شهرستان فامنین تحول اساسی ایجاد کند.
سیدمجید شماعی درپايان بيان کرد: شهرستان فامنین با توجه به اشتغال مردمان این شهرستان به دامپروری و کشاورزی نیاز به حمایت و توجه بیشتر در راستای اجرای طرح‌های جدید و صرفه‌جویی در مصرف آب دارد.

منبع:همدان پیام

انتهای پیام/

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین