آخرین اخبار

8. مهر 1396 - 7:23   |   کد مطلب: 24899
استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام زمان(عج)‌ برای انتقام از جریان کفر «عباس» می‌خواهد.

به گزارش آوای فامنین، حجت‌الاسلام سیدمجتبی حسینی‌یمین ظهر امروز در مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)‌ در ادامه مباحث «عاشور و مهدویت» اظهار کرد: ما با امام نصرت شده به خون‌خواهی ثارالله برخواهیم خاست و تمامی دسته‌ها، تکیه‌ها،‌ شورها و گریه‌ها و...برای نصرت دادن است.

وی با بیان اینکه این انتقام امام جنبه اجتماعی دارد و گریه‌ها و عزاداری‌ها جهت‌دار و برای زنده نگه‌داشتن بعد عاطفی  این انتقام است افزود: اگر کسی می خواهد امام زمان(عج) را یاری کند باید ویژگی‌هایی داشته باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه در عرف جامعه این مطلب جا افتاده است که هرکجا روضه حضرت ابوالفضل(ع)  خوانده می‌شود امام زمان(عج) هم انجا حضور دارد ادامه داد: این مطلب یک نکته مهم به ما یادآوری می‌کند که امام زمان (عج)‌ برای انتقام از کفر اجتماعی، عباس می‌خواهد و باید برای نصرت امام(ع) عباس زمان شویم.

وی با بیان اینکه امام صادق(ع) به دو ویژگی برجسته حضرت عباس(ع)‌ اشاره کرده و او را عبد صالح خدا و ولایتمدار تعریف کرد، تصریح کرد: وقتی خدا بخواهد بنده‌ای را تحویل بگیرد او را «عبد» معرفی می‌کند و تنها کس که در قرآن به عنوان «عبد» است حضرت رسول اکرم(ص) است و در تشهد می‌خوانیم اشهدا ان محمداً عبده و رسوله؛ یعنی اول پیامبر را عبد معرفی کرده بعد رسول.

حسینی‌یمین به بیان حضرت صادق(ع) در مورد حضرت عباس(ع) اشاره کرد و تصریح کرد: عباس «عبد» است یعنی کسی که گناه نمی‌کند؛ تسلیم محض خداست، اراده خدا را بر اراده خود مقدم می‌داند و کسی که در بند خدا باشد عین آزادگی است.

وی با اشاره به کتاب استاد پناهیان در مورد «چگونه نماز خوب بخوانیم» اظهار کرد: سر زدن گناه از انسان یعنی اینکه ما خدا را کوچک می‌شماریم.

این استاد حوزه و دانشگاه یکی از درمان‌ها را برای گناه نکردن به نقل از روایات و احادث معصومین نماز خواند معرفی و بیان کرد:  در اول نماز می‌گوییم «الله اکبر» یعنی خدا بزرگتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید و دائما در حال نماز در رکوع و سجود و برخاستن این بزرگی تکرار شده و بیشرین ذکری که واجب و مستحب آمده بیان بزرگی خداست.

وی بزرگترین گناه که در این جامعه مرتکب می‌شویم، گناه چشم است اضافه کرد: این گناه زن و مرد،‌ کوچک و بزرگ،‌ پیر و جوان،‌ متأهل و مجرد نمی‌شناسد.

حسینی‌یمین با بیان اینکه کم آدمی است که به این گناه چشم آلوده نباشد افزود: مسئله حجاب در جامعه خیلی بغرنج شده و وضع آنقدر افتضاح است که باید از طرف دیگر کار کنیم یعنی باید روی گناه چشم کار کنیم.

وی اگر انسانی با چشم گناه کند دیگر نمی‌تواند امام زمان(عج) را ببیند، گفت: حضرت رسول (ص)  فرمود «اگر چشم را پایین بیاندازی عجائب را می‌بینی» و در حدیثی دیگر می‌فرمایند «نگاه به نامحرم مانند تیری زهرآلود از سوی شیطان است» و هر کس چشم چرانی را به خاطر خدا ترک کرد شیرینی ایمان را در قلب خود احساس می‌کند.

این استاد حوزه و دانشگاه گناه چشم‌چرانی را بالاترین گناه‌ها عنوان کرد و بیان کرد: امام زمان(عج) برای شیخ مفید نوشت که گناه زیاد است که مردم ما را نمی‌بینید.

وی با بیان اینکه در گذشته حیا در جامعه به گونه‌ای دیگر بود و و زن و مرد خیلی حجاب و حیا را رعایت می‌کردند،‌ خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی مسئله محرم و نامحرم خیلی پیچیده شده و چشم‌چرانی در جامعه به شکل یک بیماری درآمده است.

حسینی‌یمین چشم‌چرانی را یک درد بزرگ دانست و افزود: درمان برای این گناه تقوا است که سفارش شده حتی به این گناه فکر نکنید و نزدیک هم نشوید.

وی با اشاره به اینکه خدا در مسئله محرم و نامحرم خیلی سخت گرفته زیرا خودش انسان را آفریده و در این مسائل زیرا انسان خودش او را آفریده و حجاب و حیا کمربند ایمنی است،‌ گفت: همه خصوصاً جوانان کتاب‌هایی چون «سلام بر ابراهیم»،‌ «پسر فلافل‌فروش‌»، «داستان زندگی شهید بابایی»،‌ «برونسی و احمدعلی نیری» را بخوانند بسیار مؤثر خواهد بود.

وی مبارزه با نفس را کاری بزرگ خواند و خاطرنشان کرد: این کار اراده‌ای محکم می‌خواهد و با شل بازی نمی‌شود؛ اگر موفق بودیم و عبد شدیم،‌ عباس خواهیم شد و یار امام زمان(عج) برای انتقام اجتماعی از دشمن.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی