آخرین اخبار

3. مهر 1396 - 9:23   |   کد مطلب: 24879
عضو کمیسیون انرژی مجلس فرهنگ سازی استفاده صحیح از بنزین در بین مردم و همچنین جایگزین کردن سوخت CNG ، کاهش قیمت آن و دسترسی راحت تر مردم به این نوع سوخت را عامل اصلی در کاهش مصرف بنزین دانست.

به گزارش آوای فامنین،به نقل از صبح الوند؛ همزمان با فرارسیدن اواخر تابستان شاهد افزایش بنزین در بسیاری از نقاط کشور بودیم در همدان همین گونه بود به طوری که مدیر پخش فراورده های نفتی همدان گفت میزان مصرف بنزین در این شهر به بالاترین حد خود رسیدِه است.

 

 

این مسئول  عامل این افزایش را مسافرت دانشته و گفته بود شهریور هر سال ما شاهد این افزایش هستیم ، وی میزان مصرف بنزین فقط در سه روز تعطیلی عید غدیر را  ۵ میلیون و ۳۸۷ هزار لیتر بنزین بیان کرده بود.

 

این مسئول ورود بیش از حد خودروهای جدید و خروج کمتر وسایل نقلیه قدیمی از سطح شهر را هم عاملی دیگر در افزایش مصرف بنزین خوانده بود.

 

در این میان خیلی از کارشناسان این عقیده را دارند که این افزایش مصرف با سیاست‎های یارانه‎ای مدنظر و اهداف آن، تناقض دارد و مسائلی همچون عدم توجه به کارت سوخت‎ها باعث چنین مشکلی شده است.

 

 

برخی هم نبود فرهنگ صحیح مصرف در بین مردم را عامل اصلی این افزایش دانستند.

 

 

در این میان معضلات ترافیکی در هر شهر و همچنین نبود دوربرگردان های مناسب در هر خیابان سبب مصرف بیشتر بنزین میشود که باید راهکاری برای این امر هم توسط مدیریت شهری و پلیس راهنمایی رانندگی اندیشیده شود.

 

 

جهت اگاه شدن از بررسی این موضوع در مجلس شورای اسلامی مصاحبه ای با عضو کمیسیون انرژی مجلس احمد صفری صورت گرفت.

 

*عضو کمیسیون انرژی: سوق دادن مردم به استفاده از سوخت CNG

احمدصفری, عضو کمیسیون انرژی در گفتگو با صبح الوند, با بیان اینکه بالارفتن میانگین مصرف بنزین نسبت به سال گذشته بسیار قابل تامل است گفت: بخشی از این افزایش مربوط به اوج گرفتن مسافرت ها در اوخر تابستان است اما جهت بالا رفتن افزایش بنزین نسبت به پارسال باید تدبیری اندیشیده شود.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس یکی از راهکارهای کاهش مصرف بنزین را فرهنگ سازی استفاده صحیح از بنزین دانست و گفت: به راحتی میتوان با فرهنگ سازی در مصرف انرژی در کشور صرف جویی کنیم.

 

 

وی همچنین سوق دادن مردم به استفاده از سوخت سی ان جی را اصلی ترین عامل در کاهش مصرف بنزین دانست و گفت: باید مسئولین تدبیری جهت کاهش قیمت گاز سی ان جی بیاندشیند تا استقبال مردم از این سوخت بیشتر شود.

 

 

صفری اظهار کرد: با توجه به اینکه منابع عظیم گاز فشره درایران وجود دارد مسئولین باید دسترسی مردم را به جایگاه های سی ان جی راحت تر کنند.

 

 

وی با بیان اینکه مخازن CNG در کشور باید با کیفیت ایمنی بیشتر در اختیار مردم قرار گیرند تاکید کرد: باید اقلام مورد نیاز صنعت CNG در کشور تامین شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین