آخرین اخبار

26. مرداد 1396 - 10:17   |   کد مطلب: 24714
۲۶ مردادماه، روزی برای بزرگداشت ورود پیش قراولان کاروان آزادگان دلیر و وفادار به آغوش میهن اسلامی ایران است.

به گزارش آوای فامنین،مهدی ظفری*: بیست و ششم مردادماه یادآور روزی بزرگ در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی به شمار می رود، روزی که نشان از آزادی و آزادگی دارد و روزی که پهلوان بودن و دلیر مردی را به همه دنیا نشان داد.

روز بیست و ششم مردادماه سال ۱۳۶۹ بود که اولین کاروان از آزادگان غیور میهن به آغوش گرم ملت بازگشتند و در شهر های مختلف کشور مورد استقبال مردم شهید پرور قرار گرفتند.

ما امروز هر آنچه که از آزادگان دوران هشت سال دفاع مقدس بگوییم کم گفته ایم، عزیزانی که با پایمردی و استقامت نه اینکه اسیر رژیم بعث نبودند بلکه رژیم بعث را با اقتدار و عزت و اوج بندگی خداوند اسیر خود نمودند و ذره ای بیم و ترس نداشتند چرا که میدانستند امام و امتی دارند که به یادشان هستند و خدایی دارند که داشتنش جبران همه نداشتن هاست.

اینان همان کسانی اند که حماسه ها خلق کردند و خود را در تاریخ بشریت ماندگار ساختند، نمونه ای از این ماندگاری و مانایی آن، نوجوان آزاده ای است که در سلول ارتش بعثی عراق و در مواجهه با خبرنگار زن بی حجاب گفت: «ما جواب کسی را می دهیم که حجابش را حفظ کند به خاطر اینکه ما مسلمانیم» ...

فرزندان این مرز و بوم در طول دوران اسارت خود نیز به دشمن نشان دادند همواره و همیشه ایستاده اند و حضرت زینب کبری سلام الله آن بانوی با کرامت و مظهر صبر را الگوی خود قرار داده اند، ایستادگی و مقاومت کردند تا بگویند راه و منش هم رزمان شهیدشان را فراموش نکرده اند و تا آخرین نفس پای آرمان های امام خمینی(ره)، شهدا و انقلاب اسلامی هستند.

آزادگانی که رهبر انقلاب در وصفشان فرمودند: «دوران اسارت کوتاه شده قرن هایی است که انسان های با استعداد را به الماس های درخشان تبدیل کرده است و این الماس ها همان آزادگان هستند.»

فرزندان میهن در آن دوران آنگونه صبور ماندند و در برابر مشکلات استقامت کردند تا امروز پیامی برای نسل چهارم انقلاب داشته باشند، پیامی که درس وفاداری و ایثار و استقامت در برابر سختی ها و مشکلات را در خود دارد و امروز نیز جوانان انقلابی باید این درس ها را بیاموزند و آن را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

*مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان

دیدگاه شما

عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
وضع هوای فامنین