آخرین اخبار

25. مرداد 1396 - 10:23   |   کد مطلب: 24711
مدیر مرکز تخصصی آموزش امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف در حالی که ولایی‌ترین واجب اسلام است، مظلوم ترین واجب نیز هست که نیاز است همه مردم به این واجب اسلام توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش آوای فامنین،علی تقوی عصر در مراسم «واجب فراموش شده» که در تالار فجر همدان برگزار شد، اظهار کرد: در روایات داریم که خداوند برای وجود یک نفر انسان مومن، عذاب را از شهری دور می کند اما زمانی هم هست که از کم‌کاری مومنان و انجام ندادن واجبات در ابتدا، همه عذاب می‌شوند.

وی با بیان اینکه برخی فقط مستحبات را انجام می‌دهند اما این موارد تا زمانی خوب است که به واجبات ضربه نزند، گفت: افراد با مشاهده ارتکاب گناه در جامعه نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشند بلکه باید با امر به معروف و نهی از منکر مانع از انجام آن شوند.

مدیر مرکز تخصصی آموزش امر به معروف و نهی از منکر در ادامه با اشاره به برخی ضرب المثل‌هایی رایج در جامعه که تنها با آن از انجام واجب اسلام یعنی امر به معروف دور شده‌ایم، گفت: بیان کرد: به کسانی که می‌گویند مگر تو را در قبر من می گذارند، بگویید ما برای قبر و قیامت خود موظف هستیم که واجب خود را انجام دهیم.

وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند بسیجیان باید کاری کنند که همان طور مردم نماز را واجب می دانند امر به معروف را نیز واجب بدانند، توجه کنید که امر به معروف مانند نماز قضا ندارد.

تقوی با اشاره به اینکه دشمن درصدد است امر به معروف را یک غده اضافی در اسلام نشان دهد، بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر از سر دوست داشتن و محبت است، به مانند طبیبی که برای بیمار دارو تجویز می‌کند و این دارو، هرچند تلخ باشد برای مداوای اوست.

وی با بیان اینکه امر به معروف یعنی بیاییم با زبان خوش گناهکاران را جریمه کنیم، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند «امر به معروف زیباترین واجب اسلام است» اگر معنی امر به معروف برای مردم روشن شود، می‌فهمند که زیباترین و شیرین ترین واجب اسلام همین امر به معروف است.

مدیر مرکز تخصصی آموزش امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد: خیلی‌ها دچار توهم هستیم و فکر می‌کنیم چون کار فرهنگی می‌کنیم فریضه امر به معروف را انجام داده‌ایم در حالی که این طور نیست و این واجب الهی باید انجام شود، این کارها دعوت به خیر است نه انجام واجب امر به معروف.

وی با بیان اینکه امر به معروف در عین اینکه ظریف‌ترین و زیباترین واجب است، سخت‌ترین واجب نیز هست، گفت: اگر ازدواج هر روز کمتر می شود و سکولارها به مناصب حکومتی می‌رسند تقصیر خود مردم است، همه باید توجه کنند.

تقوی با اشاره به اینکه کم‌کاری مردم را نباید نهادهای حکومتی جبران کنند، اظهار داشت: آنهایی که در مقابل گناه سکوت می‌کنند با این کار به دشمن کمک می‌کنند، در حالی که راز ظهور امام زمان(عج) انجام امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با طرح این سئوال که ولنگاری فرهنگی موجود تقصیر چه کسانی است؟ تصریح کرد: برخی فقط دعا می کنند؛ درست  استکه دعا اهمیت دارد اما چند نفر پرچم اسلام را بالا گرفته‌اند؟

مدیر مرکز تخصصی آموزش امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به این که آیت‌الله جاودان می‌فرماید «در برزخ هیچ علمی مانند امر به معروف نمی‌تواند خلاها را پر کند» اظهار داشت: همه واجبات بعد از مدتی عادی می‌شود به طوری که امام علی(ع) می‌فرماید «آفت عبادت، عادت است» در حالی که امر به معروف هیچ گاه عادی نمی‌شود، دلیل آن هم این است که فعالیت در این عرصه نیاز به ابتکار و خلاقیت دارد و سخت است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امر به معروف در حالی که ولایی‌ترین واجب اسلام است، مظلوم‌ترین واجب نیز هست که نیاز است همه مردم به این واجب اسلام توجه ویژه داشته باشند.

انتهای پیام /

دیدگاه شما

قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین