آخرین اخبار

25. تير 1396 - 13:29   |   کد مطلب: 24564
مدیر عامل شرکت آذرخش ریل گفت: قطارهای پیشرفته و مدرن با قابلیت سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برای خط راه‌آهن همدان به مشهد و همدان به تهران در آینده نزدیک وارد خط خواهد شد.

به گزارش آوای فامنین، محمدرضا شاه‌نظری  در مراسم استقبال از نخستین مسافران قطار همدان به مشهد در جمع خبرنگاران استان همدان اظهار کرد: با استفاده از قطارهای پیشرفته فاصله همدان تا تهران به کمتر از دو ساعت کاهش خواهد یافت و قطار های مشهد نیز از همدان تا تهران، مسیر را در کمتر از دو ساعت طی خواهند کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به اینکه این قطار پس از طی مسیر همدان به تهران در مسیر راه‌آهن تهران به مشهد قرار خواهند گرفت، افزود: قطار تهران به مشهد هم به زودی برقی و با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت راه‌اندازی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آذرخش ریل تاکید کرد: فاصله همدان تا مشهد در آینده نزدیک با قطارهای سریع‌السیر همدان و تهران به مشهد از ۱۶ ساعت فعلی به ۸ ساعت کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه قطارهای سریع‌السیر یکی از عوامل اصلی توسعه برای استان و نزدیکی به تهران و ایجاد اشتغال و رفاه مردم خوب استان همدان است، تصریح کرد: تا پایان تابستان و قبل از ورود قطارهای سریع‌السیر با قطارهای موجود روزانه در چهار ساعت به تهران سفر خواهیم داشت.

شاه‌نظری خاطرنشان کرد: تلاش این شرکت برای راه‌اندازی در هر یک ساعت یک قطار سریع‌السیر به تهران است که موضوع با مسئولان ارشد استان در حال رایزنی و پیگیری است.

وی در ادامه یکی از تهدیدات مهم برای راه‌اندازی قطار در طول شبانه‌روز را بیرون از شهر بودن ایستگاه مسافری دانست و اظهار کرد: خوشبختانه با همت مدیران ارشد استان و نمایندگان و مساعدت وزارت راه و شهرسازی به ویژه مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایستگاه مسافری به داخل شهر و در ترمینال اتوبوس‌ها منتقل خواهد شد که مقدمات جابجایی ایستگاه در حال انجام است.

وی انتقال ایستگاه به داخل شهر را بسیار مهم دانست و گفت: چگونه می‌شود قطارهای پر سرعت مسافری را از تهران به همدان در کمتر از ۲ ساعت رساند، آن وقت مسافر از بیرون شهر تا داخل شهر حدود یک ساعت در راه باشد.

وی در پایان تصریح کرد: قطارهای همدان به مشهد از نوع کوپه‌ای‌خواب و قطارهای همدان به تهران با توجه به کوتاهی مسیر از نوع اتوبوسی خواهد بود.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار