آخرین اخبار

24. تير 1396 - 9:20   |   کد مطلب: 24547
کارشناس مسائل سیاسی گفت: حجاب نشانگر زیبایی روح است ،حجاب تضمین‌کننده سلامت و پارسایی جامعه است.

به گزارش آوای فامنین، به نقل از جهاد پرس ،حجت الاسلام عباس اسکندری در مسجد جامع روستای احمد آباد با اشاره به نقش زن در جامعه اسلامی و غربی افزود: در احادیث مختلف در مورد حجاب آمده که بیان کننده نقش بسیار بالای زن و ارزش نهادن به اوست.

وی افزود: صدا وسیما می تواند در تاثیر گذاری بر روی مولفه های زن و حجاب در جامعه نقش آفرینی کند کما اینکه در این زمینه هم کارهای زیادی انجام داده و می تواند بیشتر این امر مهم نمود پیدا کند.

کارشناس مسائل سیاسی در ادامه به نقش مادر در جامعه اشاره و گفت: مادر بعنوان یک رکن اجتماعی در جامعه خیلی تاثیر گذار است در هویت بخشی به فرزندان از این رو است که در جوامع غربی در بحث رسانه ای با پخش فیلم های خانوادگی این رکن را نشانه گرفتند تا فرد دچار بی هویتی شود و هویت ساختگی خودر را به آن شخص القاء کنند.

وی با اشاره به بی توجهی به حجاب آن را عامل کم رنگ شدن ارزش های اجتماعی قلمداد کرد و افزود: بحران هویت به صورت مرحله ای در جامعه نمود پیدا می کند در جوامع غربی در مرحله اول ارزش ها شناسایی می شود و بعد از شناسایی دچار بیکانگی شخصیت می شود انسان نسبت به داشته های خود دچار بیگانگی می شود و در مرحله بعد آن تفکر جدید به او داده می شود.

حجت الاسلام اسکندری اظهار کرد: نمونه زیادی از تهاجم غربی نمادهایی است که برای جامعه ما به ارزش تبدیل می شود وتاثیرگذار است بعنوان مثال عروسکی برای کودک سه چهار ساله با اندامی بیست ساله ، این کودک از همان ابتدا خود را در این شخصیت می بیند و خود را شبیه به اون می کند .

وی با بیان اینکه رسانه های برتر می تواند در ارزش دادن به زن نه بعنوان وسیله ای برای ارضاع غرایز بلکه برای موجودی مقدس در تعالی انسان تاثیر گذار باشند .

وی افزود : دین اسلام و آیات و روایات نقش زن را بسیار مورد نکوهش قرار داده ولی در جوامع غربی فقط بعنوان وسیله برای رفع غرایز به آن توجه دارند و می خواهند این تفکر را به دیگران تزریق نمایند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین