آخرین اخبار

22. تير 1396 - 8:11   |   کد مطلب: 24536
برگزاری مراسم پیاده روی بانوان با همکاری بنیاد شهید فامنین؛
پیاده روی بانوان فامنین در روز عفاف و حجاب
فرماندار شهرستان فامنین ضمن اشاره به علت نامگذاری روز عفاف و حجاب گفت: روز 21 تیرماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز حجاب و عفاف نامگذاری شده است و این روز به مناسبت ساروز قیام مردم مشهد بر علیه کشف حجاب توسط رژیم شاهنشاهی و حمله رضا خان به متحصنان در مسجد گوهرشاد انتخاب شده است.
پیاده روی بانوان فامنین در روز عفاف و حجاب

به گزارش آوای فامنین، سید مجید شماعی در همایش پیاده روی که به مناسبت هفته حجاب و عفاف در این شهرستان برگزار شد گفت: جامعه اسلامی برای تحقق آرمان های الهی خود باید در راستای حفظ شؤنات ارزشمند اسلام ناب محمدی گام بردارد.

سید مجید شماعی پیرو این مطلب اظهار کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اسلامی باید در بطن جامعه ورود پیدا کرده و با طرح های هدفمند به مرحله اجرا و عمل درآید.

شماعی در ادامه نقش هر چه بیشتر بانوان را در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و... را مستلزم ایجاد جامعه ایی سالم و مملو از امنیت دانسته و گفت: این امر در راستای تلاش مدیران و مسولان دولتی نسبت به فرهنگسازی در خصوص حجاب و عفاف اسلامی محقق می شود.

وی افزود: برخی کشورهایی که علم متمدن بودن و حمایت از حقوق بانوان را به دست گرفته اند در اصل و عملشان نگرشی غیر انسانی ابزار گونه به مقوله زن داشته و از آن بعنوان دست مایه کالایی بهره وری می کنند. ایجاد جنگ نرم از جمله شیوع شبکه های اجتماعی آسیب ساز و جاذبه های دنیای مجازی تعلقات بی بنیان و اعتیاد مستهلکی در نسل جوان امروز به راه انداخته است که خنثی سازی این اهداف شوم دشمنان اسلام و ایران درایت و تلاش مستمر جوامع اسلامی و دولتمردان ایران را می طلبد که باید سرمایه گذاری های کلان فرهنگی صورت بگیرد.

سید مجید شماعی ریشه این خانمانسوزی های مجازی را در عدم شناخت درست جوانان نسل کنونی نسبت به دین و احکام الهی دانسته و از مسؤلین خواست که در جهت رفع شبهات دینی جوانان و همچنین شناساندن اسلام واقعی که وصول به کمالات الهی را منجر می شود، تلاشی مجدانه داشته باشند.

ایشان تاثیر گذاری فرهنگی در مقطع کودکی را حایز اهمیت دانسته و نقش بانوان را در این امر بسیار خطیر و عظیم تلقی کرده و گفت: حجاب برای زنان تنها در معنای ظاهری پوشش کلمه چادر مفهوم پیدا نمی کند بلکه تربیت نسلی پویا و صالح را یک واجب الهی عنوان کرد که آثار و برکات دنیوی و اخروی فراوانی به همراه خواهد داشت.

سید مجید شماعی به تشریح فریضه امر به معروف و نهی از منکر پرداخته و اذعان داشت: با توجه به نفوذ دشمنان در میادین مختلف از جمله در عرصه انسان سوز جبهه نرم باید با استعانت از خداوند و قاطعیتی سر سختانه حرکتی جهاد گونه داشت که امر به معروف و نهی از منکر یکی از راهکارهای اساسی مبارزه با معضلات یاد شده مطرح است.

وی در ادامه گفت: حجاب و عفاف اسلامی برای زنان همچون صدفی است که آنان را از تعرض دشمنان داخلی و خارجی مصون و از نگاه آلوده اجتماع در امان نگاه می دارد چرا که زن در اسلام به ریحانه تعبیه شده و قداست و پاکی آن از جایگاه والایی برخوردار است.

فرماندار فامنین همچنین گفت: حجاب و عفاف برای بانوان اثرات مهم فردی و اجتماعی بسیاری به دنبال دارد که این اثر حیات بخش دنیوی و اخروی جز با تاسی بر تعالیم نجات بخش قرآن کریم و ائمه معصومین ظهور و بروز پیدا نمی کند.

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین