آخرین اخبار

22. تير 1396 - 7:52   |   کد مطلب: 24535
مسئول تعلیم تربیت سپاه ناحیه کبودراهنگ:
جوانه های صالحین بستر مناسب برای مقابله با تهاجم فرهنگی است
مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه کبودراهنگ گفت:جوانه های صالحین بستر مناسب برای مانوس شدن با قرآن و مفاهیم ارزشمند آن برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن علیه جوانان این نظام است.

به گزارش آوای فامنین، به نقل از کورنگ ، حجت الاسلام علیرضا علیجانی مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه کبودراهنگ در خصوص اجرای طرح جوانه های صالحین در این شهرستان اظهار داشت:جوانه های صالحین بستر مناسب برای مانوس شدن با قرآن و تقویت اعتقادات و الگوی رفتاری جوانان و نوجوانان و درک مفاهیم ارزشمند قرآنی برای مقابله با تهاجم فرهنگی،ناتو فرهنگی،شبیخون فرهنگی و نفوذ فرهنگی دشمن علیه این نظام است.

وی با اشاره به اهداف دشمنان در خصوص تهدید نسل جوان و نفود بر اعتقادات آن ها افزود:دشمن به روش های مختلف در صدد تغییر اعتقادات،هنجارها و الگوهای رفتاری فرزندان ماست و مهم ترین رسالت بسیج در مقابل این تهاجمات و تهدیدات ترویج معارف قرآنی و تشویق نسل جوان برای مانوس شدن با قرآن در سطح جامعه است.

حجت الاسلام علیجانی با اشاره به  اهداف دیگر طرح جوانه های صالحین عنوان کرد:ارتقاع دانش معرفتی و تربیتی متربیان حلقات صالحین،جذب افراد مستعد و هویت بخشی و التزام بخشی به مجموعه های صالحین،ایجاد شور و نشاط و تقویت روحیه معنوی و ساخت روحیه جوانان و پر کردن اوقات فراغت آن ها و جذب نیروهای جدید و افزایش روحیه انقلابیگری در بین نیروهای جوان از اهداف این طرح می باشد.

وی اضافه کرد:طرح جوانه های صالحین از 25خرداد سال جاری آغاز و تا25 شهریور امسال ادامه خواهد داشت.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه کبودراهنگ با اشاره به چگونگی اجرای این طرح در این شهرستان گفت:طرح جوانه های صالحین در 46پایگاه مقاومت که به نام شهدا متبرک شده است با شعار نشاط و تعالی در پرتو قرآن و نماز با محوریت مساجد و شرکت قریب به 2500بسیجی در سطح شهرستان در حال برگزاری است.

علیجانی در خصوص محور های اصلی این طرح تاکید کرد:آموزش قرآن در بخش های روخوانی،روانخوانی،قرائت و حفظ،آموزش احکام و روش های درست خواندن نماز، فعالیت های ورزشی در رشته های فوتبال،والیبال و تنیس روی میز و شنا و کلاس های هنری در بخش های تئاتر،سرود،طراحی و آموزش مفاهیم نهج البلاغه و کمک به محرومین در مناطق محروم شهرستان از محور های اصلی این طرح به شمار می رود.

وی در پایان خاطر نشان کزد:اجرا و برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی و اعزام بسیجیان به سفرهای زیارتی از دیگر برنامه های این طرح است که در تابستان امسال اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی