آخرین اخبار

22. تير 1396 - 7:46   |   کد مطلب: 24534
فرمانده سپاه ناحیه در تجمع بانوان به مناسبت هفته حجاب و عفاف گفت: تحکیم خانواده از ارزش های اسلام است و در آیات و روایات مختلفی برای حفظ حجاب تأکید شده است و با حفظ گوهر حجاب می توان از خطا و لغزش در امان بود.
تجمع بانوان فامنین در حمایت از تحکیم خانواده

 

به گزارش آوای فامنین، سرگرد حسن بهادری یکتا در مراسم بزرگداشت هفته حجاب و عفاف اظهار کرد: به مناسبت سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب و حمله رضا خان به متحصنان در مسجد گوهر شاد روز 21 تیرماه به عنوان روز حجاب و عفاف نامگذاری شده است و شما بانوان در تجمع خود در این مکان با شعار حفظ حریم خانواده عهدی دوباره با شهدا می بندید.

 

وی افزود: اگر ما گوهر حجاب و عفاف را گرامی بداریم از خطا و لغزش مصون خواهیم بود. قبل از اسلام حجاب برای نجیب زادگان الزامی‌ بوده و هر کس که از اصالت و مالکیت برخوردار بوده است حجاب داشته و بی حجابی برای کنیزان و اقشار پایین بوده است. پس حجاب از قبل از اسلام دارای ارزش بوده و در قرآن کریم خداوند در پندین آیه به حفظ حجاب اشاره فرموده است. 

 

فرمانده سپاه ناحیه فامنین با بیان اهمیت نقش بانوان در جامعه اذعان کرد: شما خواهران با داشتن وظیفه تربیت اسلامی فرزندانتان باید به اخلاق اسلامی مزین باشید و اگر چنین نباشد نقش مهم مادری و ساختن آینده ای با امنیت و آرامش عملکردتان کارساز نخواهد بود.

 

سرگرد بهادری ادامه داد: جای هنجار و ناهنجاری در جامعه عوض نشود و بد حجابی جای حجاب را نگیرد. خدا نکند که غفلت کنیم تا حجاب مورد غفلت قرار گیرد و بانوان با حجاب باید مراقب باشند. حجاب صدفی است که از عفت نگهداری خواهد کرد و حجاب ارزشمند است و با حجاب شخصیت زن یه شخصیت والایی است.

 

وی تصریح کرد: امروز شاهدیم که مقام عظمای ولایت تأکید زیادی برای مبارزه با تهاجم فرهنگی و حفظ حجاب و عفاف دارند و نقش مهم زنان در تربیت نسل آینده با داشتن حیا و ایمان است.
 

بهادری بیان کرد: باید ارج بنهیم زحمات شما بانوان شهرستان را برای داشتن حجاب کامل و ان شاءالله در بحث عفاف هم تلاش شود. عفاف همان حالت نفسانی و پاکدامی که نوعی حجاب درونی است که انسان را از گناه باز می دارد.

 

وی گفت: توصیه اکید بر عفاف داشته باشیم و یکی از وظایف ما مورد تشویق قرار دادن افراد متدین و دختران باحجاب است و باید حجاب تبیین شود و نه تبلیغ و با آیات و روایات به مسئله حجاب اشاره کنیم.
نیمی از ایمان شما بانوان برای داشتن حجاب امن است.

 

بهادری با اشاره به اینکه بیگانگان با برنامه های نفوذ فرهنگی یشتر به مسائل عفت و حجاب می پردازند و برای از بین بردن غیرت مردان برنامه های چندین صد قسمتی می سازند. تمام تلاش استکبار برای نابودی و متزلزل کردن کانون‌ گرم خانواده هاست.

 وی در پایان تأکید کرد: دستور اکید دین ما برای حفظ حجاب است. سرخی خون شهدا برای حفظ سیاهی چادر شما بانوان ریخته شد تا جامعه ای در شأن شهدا و امام زمان (عج) داشته باشیم. ما که شیعه هستیم باید رفتاری کنیم که باعث رنجش خاطر ائمه نباشیم.

 

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین