آخرین اخبار

18. تير 1396 - 13:46   |   کد مطلب: 24492
مسئول کانون شعر حوزه هنری استان همدان به بهانه روز ادبیات کودک و نوجوان در گفت و گو با خبرنگار با بیان اینکه استان همدان از نظر ادبیات و بخصوص شعر کودک و نوجوان رتبه ممتازی را دارد افزود: اگر تاریه ادبیات کودک و نوجوان را ورق بزنیم میبینیم بسیاری از اهالی این نوع از ادبیان در همدان رشد و نمو کرده اند.

به گزارش آوای فامنین، حجت یحیوی در گفت و گو با خبرنگار نافع با بیان اینکه استان همدان از نظر ادبیات و بخصوص شعر کودک و نوجوان رتبه ممتازی را دارد افزود: اگر تاریه ادبیات کودک و نوجوان را ورق بزنیم میبینیم بسیاری از اهالی این نوع از ادبیان در همدان رشد و نمو کرده اند.

 

 

وی ادامه داد: بیوک ملکی،غلامرضا بکتاش، جواد محقق، مصطفی رحماندوست همگی از برترین شاعران ما در زمینه کودک و نوجوان در سطح کشور هستند که همگی همدانی مباشند.

 

 

یحیوی افزود: آقای محقق که اصلتا فامنینی هستند در سطح ملی و درجه یک کشور امروز به عنوان یک شاعر مطرح می درخشند و اشعارشان و کارگاهشان همواره دارای بار محتوایی بسیار زیاد بوده است.

 

 

مدیر شعر حوزه هنری با اشاره به کسب رتبه برتر فرزند جواد محقق حامد محقق در جشنواره شعر فجر ترصیح کرد:خانم مریم زندی مسئول کانون آفرینش های ادبی حوزه هنری استان همدان نیز امرز یکی از رویش های بسیار توانمند و خوب در شعر کودک نوجوان می باشند.

 

 

این شاعر رزنی استان همدان اضافه نمود: معتقدم هر چه در شعر گذشته شعر کودک و نوجوان استان ما داری رتبه برتر بوده است و آینده این شعر نیز در استان بسیار درخشان می باشد.

 

 

نویسنده کتاب یک پیراهن جلوتر از پاییز ادامه داد: طرف حوزه هنری همه ساله کارگاه شعر کودک و نوجوان برگزار می شود و در واقع یکی از دلایل اهمیت این شعر در حوزه هنری را باید حضور یک شاعر کودک و نوجوان در آفرینش های ادبی حوزه همدان دانست.

 

 

وی افزود:همین هفته استاد شاهین رهنما برای تدریس در کارگاهی برای شعر کودک و نوجوان در حوزه هنری حضور خواهد داشت و این کارگاه برگزار خواهد شد.

 

 

این شاعر برجسته استان همدان با بیان اینکه جایگاه شعر وادبیات کودک و نوجوان در استان همدان در سطح کشور بسیار بالاست اضافه نمود:با جرات می توان گفت از 20 شاعر برتر کشوری کودک و نوججوان بیش از 10 نفر انها همدانی هستند و در این استان رشد کرده اند.

 

 

یحیوی با بیان اینکه یکی از شعران کودک و نوجوان استان همدان نامزد دریافت جایزه قلم زرین شده است ادامه داد: مریم زرنشان با «آسمان نقطه‌چین» در پانزدهین جایزه قلم زرین شایسته تقدیر شناخته شد.

 

 

وی خاطرنشان کرد:قبلا هم در جشنواره شعر فجر که جشنواره در جه اول کشورمان است و همردیف جشنواره فیلم فجر می باشد از استان همدان در بخش شعر کودک و نوجوان نفراتی به عنوان چهره برتر معرفی شده اند و این افتخاری بزرگ برای ادبیات استان همدان است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین