آخرین اخبار

30. اسفند 1395 - 9:53   |   کد مطلب: 23672
مدیر کل جمعیت هلال احمر استان همدان ضمن بیان عملکرد جمعیت در طرح نوروزی، از آرزوی خود در راستای اهداف بشردوستانه و خدمت به بشریت گفت.
کاری که تعطیلی ندارد/ خاطرات تلخ و شیرین یک مدیر

دکتر بهروز کارخانه ای در گفتگو با خبرنگار آوای فامنین ضمن تبریک آغاز سال جدید به هم میهنان، گفت: در معاونت داوطلبان طرح فرشتگان رحمت، حدود 2050 بسته کمک مواد غذایی در سطح استان، بین نیازمندان توزیع شد.

 

وی افزود: در طرح امداد و نجات نوروزی 12 پایگاه ثابت و 4 پایگاه موقت برپا شده است و قریب به 1600 نجاتگر در این پایگاه ها با 15 دستگاه آمبولانس و 15 دستگاه آمبولانس پشتیبان آماده ارائه امداد به حادثه دیدگان هستند.

 

مدیر کل هلال احمر استان همدان ادامه داد: تیم واکنش سریع از تاریخ 1396/01/01 شروع به فعالیت خواهد کرد و 20 پست در خصوص جوانان، با عنوان طرح ایمنی و سلامت نوروزی، 5 خیمه نماز و 10 فضای دوستدار کودک، که با اهداف بشر دوستانه و هلال احمر آشنا خواهند شد. برپا شده است.

 

کارخانه ای با بیان امکان شرکت کودکان و نوجوانان در جشنواره های نقاشی، عکس، خاطر نشان کرد: در ایستگاه های کودکان با اجرای قصه گویی و رفع خستگی کودکان، آنان می توانند عکس ها و نقاشی های خود را از خاطرات مسافرت و اهداف جمعیت به سایت مربوطه ارسال کرده و در مسابقه شرکت نمایند.

 

وی با بیان اهمیت حفظ سلامت مسافران نوروزی، اظهار کرد: برنامه های بهرفت و آموزش هایی برای رانندگان، توسط مربیان هم سن و سال با راننده در راستای تأثیر بهتر و رفع خستگی اجرا خواهد شد و مسافران می توانند در کمپین نه به تصادفات جاده ای شرکت نمایند.

 

کارخانه ای به اقلام مختلف آموزش تبلیغاتی از شهرها و اماکن دیدنی اشاره کرد و افزود: مسافران نوروزی می توانند برای آگاهی و اطلاع یافتن از اماکن دیدنی به پایگاه های مستقر هلال احمر در مسیر مراجعه نمایند.

 

*خاطره تلخ و شیرین سال 95 ؟

وی در پاسخ به این سوال گفت: تصادفاتی که منجر به فوت سرنشینان می شود و ما شاهد اندوه مسافران و هم میهنان خود هستیم خاطراتی تلخ هستند. در آغاز مسافرت های نوروزی تا کنون 13 حادثه که 3 نفر منجر به فوت و 21 نفر هم مصدوم شده اند، بسیار غم انگیز است و حضور جوانان پرشور که با نیات خیرخواهانه در پست های امدادی بوده و تماشای شوق خدمت و هدف بزرگ بشر دوستی آنان، بسیار لذت بخش است.

 

* بهترین هدیه ای که در نوروز دریافت کردید؟

کارخانه ای با لبخندی ادامه داد: با افزایش سن باید عیدی بدهیم، ولی در زمان کودکی که عیدی های خود را پس انداز کردم و یک دوچرخه خریدم برایم بسیار شیرین و به یادماندنی بود.

 

* کاری که دوست داشتید در سال های قبل انجام بدهید و میسر نشده است؟ 

وی با اشاره به مفهوم بشر دوستی که از اصول اخلاقی انسان هاست، اذعان کرد: آرزوی من تشکیل سمپوزیوم بشردوستی در ادیان توحیدی بود که به دلایل کمبود امکانات مالی موفق به آن نشدم و تلاشم برای سال های آتی این است که بتوانم به این هدف برسم.

 

*حرف آخر

مدیر کل هلال احمر استان همدان در پایان ضمن آرزوی ایامی خوش برای هموطنان و سفر بی خطر برای مسافران نوروزی، تصریح کرد: در برنامه های آتی برای ساختن ساختمان هایی که برای جمعیت درامد زایی داشته باشد اقدام خواهیم کرد تا بتوانیم با کسب درامد بیشتر با امکانات بهتر به بشریت خدمت کنیم.

 

انتهای پیام/ح

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی