آخرین اخبار

21. اسفند 1395 - 8:24   |   کد مطلب: 23559
مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان فامنین، گفت: به منظور ترویج فرهنگ غنی اسلامی ایرانی و آداب و رسوم های بومی محلی جشنواره ی تئاتر در کانون کودک و نوجوان همدان برگزار شد.
آشنا نمودن کودکان و نوجوانان با آداب و رسوم های بومی محلی

معصومه جلیلی در گفتگو با خبرنگار آوای فامنین، گفت: اعضای کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، در جشنواره تئاتر آیین های بومی و محلی استان همدان شرکت نمودند.

 

وی با اشاره به استعداد و خلاقیت های فراوان کودکان در هنرهای نمایشی و علاقه آنها به فعالیت در این زمینه، خاطر نشان کرد: اگر می خواهیم فرزندانمان را بر اساس اعتقادات و سنت های اسلامی ایرانی تربیت کنیم، باید با توجه به ذهن کنجکاو آنها روش های نوین و مفید تربیتی را داشته باشیم.

 

مسئول کانون کودکان فامنین ادامه داد: هنرهای نمایشی بیشتر و بهتر نتیجه بخش است و بازی این قشر در تئاتر و نمایش های بومی و محلی می تواند ملکه ذهن آنها باشد و این رفتار تا مدت طولانی در وی اثر گذار است. پس با توجه به علایق کودکان و نوجوانان در راستای اهداف پرورشی سالم و اسلامی باید قدم های مثبی را برداریم.

 

جلیلی افزود: به همین مناسبت در جشنواره ای که از سوی کانون پرورش فکری استان همدان، با حضور 11 گروه تئاتر ، در سالن سینمای کانون برگزار شد، گروه نمایشی کانون فامنین، نیز شرکت کردند و نوجوانان با حضور پر شور خود به اجرای نمایش جشن خرمنکوب فامنین پرداختند .

 

وی اظهار کرد: هدف از برگزاری جشنواره ، آشنا نمودن کودکان و نوجوانان با آیین های بومی و محلی استان همدان بود و اینکه ما داشته های با ارزش نیاکان خود را فراموش نکنیم و پایبند فرهنگ های غنی ایران و ترویج‌ فرهنگ اسلامی باشیم.

 

در پایان جشنواره از همه گروه های نمایشی تقدیر بعمل آمد.

 

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین