آخرین اخبار

18. دى 1395 - 15:43   |   کد مطلب: 22753
امام جمعه فامنین در روز ولادت امام حسن عسکری از فضایل امام گفتند و داشتن محبت اهل بیت را لازمه شناخت دانستند.
محبت اهل بیت علیهم السلام شاکله ایمان را تقویت می کند

به گزارش آوای فامنین، حجت الاسلام والمسلمین رضا مصباح گفت: اگر می خواهیم در باره خدا و اهل بیت شناخت داشته باشیم، یک مسیر آن را مشخص می کند و آن داشتن عاطفه نسبت به اهل بیت است.

 

وی ادامه داد: حبابی که روی آب است با کوچکترین ضربه ای از بین میرود و گاهی ایمان ما هم مثل هاله است و شاکله ندارد و جهت دار نیست. گاهی کسی می خواهد در راه خدا کاری انحام دهد و از دنیا دل بکند ولی در مواجهه با گناه استقامت ندارد.  به آن هاله می گویند و ایمانی که مرزی ندارد. 

 

امام جمعه فامنین افزود: اگر کسی با این ایمان، از دنیا برود چه بسا با بی ایمان از دنیا رفته است. گاهی ایمان ما از روی خرافات است و اگر حجاب از روی آنها کنار برود و واقعیت آنها شناخته خواهد شد، بدون آنکه تحقیق داشته باشند، مسئله ای را مطرح می کنند و افرادی که اهل غلو هستند. 

 

حجت الاسلام مصباح اظهار کرد: آیا شناخت ما از اهل بیت علیهم السلام، باید از مسیر غلو و خرافه به دست بیاید. مسیر ارتباط با اهل بیت نیازمند رقیق شدن قلب است و گاهی فکر میکنیم، ولی زود گذر است. 

 

وی با بیان اینکه، اهل بیت ناظر بر اعمال ما هستند و هیچ چیز بر آنان پوشیده نیست و از درون و بیرون ما آگاه هستند و بر نیات ما عالم هستند،خاطر نشان کرد: مراقب باشیم که ایمان خود را نبازیم. چرا که، با آنچه محشور خواهیم شد، امام خویش است. 

 وی گفت: پس مراقب باشیم که امام ما و پیشوای ما دنیا و شهوت و لذات دنیایی نباشد و با امام زمان محشور شویم. نگاه دوم این است که در بیان مطالب مراقب باشیم . مبادا اسلامی که کسی یک آیه از آیات آن را نتوانسته است بیاورد، ما بدون آگاهی به اصل اسلام شبهه وارد کنیم و شبهات را در جامعه ترویج کنیم.

 

مصباح اذعان کرد: صاحب دین ما و دنیای ما خداوند است و اهل بیت هستند و باید مراقب باشیم که با بیان حرف هایی، شبهه بر دین وارد نکنیم و بدعتی نداشته باشیم که دنیا و آخرت ما را از بین ببرد .

 

وی با اشاره به نکته دفاع از دین، تصریح کرد:
در زمان امام حسن عسکری(ع)، خلیفه ای که خود باعث زندانی شدن امام شده بود، به امام گفت که شما حق هستید و اگر باران هم بیاید بخاطر شما می آید. 

 

وی در پایان گفت: امام حسن عسکری در دوران 7 سال امامت خود بدون هیچ تماس اجتماعی در تقیه کامل به زندگی ادامه داد.

 

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
 فرمانداری شهرستان همدان
سازمانهای مردم نهاد
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
آموزشگاه بازیگری هنروسینما تقدیم میکند.
وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار