آخرین اخبار

18. دى 1395 - 15:43   |   کد مطلب: 22753
امام جمعه فامنین در روز ولادت امام حسن عسکری از فضایل امام گفتند و داشتن محبت اهل بیت را لازمه شناخت دانستند.
محبت اهل بیت علیهم السلام شاکله ایمان را تقویت می کند

به گزارش آوای فامنین، حجت الاسلام والمسلمین رضا مصباح گفت: اگر می خواهیم در باره خدا و اهل بیت شناخت داشته باشیم، یک مسیر آن را مشخص می کند و آن داشتن عاطفه نسبت به اهل بیت است.

 

وی ادامه داد: حبابی که روی آب است با کوچکترین ضربه ای از بین میرود و گاهی ایمان ما هم مثل هاله است و شاکله ندارد و جهت دار نیست. گاهی کسی می خواهد در راه خدا کاری انحام دهد و از دنیا دل بکند ولی در مواجهه با گناه استقامت ندارد.  به آن هاله می گویند و ایمانی که مرزی ندارد. 

 

امام جمعه فامنین افزود: اگر کسی با این ایمان، از دنیا برود چه بسا با بی ایمان از دنیا رفته است. گاهی ایمان ما از روی خرافات است و اگر حجاب از روی آنها کنار برود و واقعیت آنها شناخته خواهد شد، بدون آنکه تحقیق داشته باشند، مسئله ای را مطرح می کنند و افرادی که اهل غلو هستند. 

 

حجت الاسلام مصباح اظهار کرد: آیا شناخت ما از اهل بیت علیهم السلام، باید از مسیر غلو و خرافه به دست بیاید. مسیر ارتباط با اهل بیت نیازمند رقیق شدن قلب است و گاهی فکر میکنیم، ولی زود گذر است. 

 

وی با بیان اینکه، اهل بیت ناظر بر اعمال ما هستند و هیچ چیز بر آنان پوشیده نیست و از درون و بیرون ما آگاه هستند و بر نیات ما عالم هستند،خاطر نشان کرد: مراقب باشیم که ایمان خود را نبازیم. چرا که، با آنچه محشور خواهیم شد، امام خویش است. 

 وی گفت: پس مراقب باشیم که امام ما و پیشوای ما دنیا و شهوت و لذات دنیایی نباشد و با امام زمان محشور شویم. نگاه دوم این است که در بیان مطالب مراقب باشیم . مبادا اسلامی که کسی یک آیه از آیات آن را نتوانسته است بیاورد، ما بدون آگاهی به اصل اسلام شبهه وارد کنیم و شبهات را در جامعه ترویج کنیم.

 

مصباح اذعان کرد: صاحب دین ما و دنیای ما خداوند است و اهل بیت هستند و باید مراقب باشیم که با بیان حرف هایی، شبهه بر دین وارد نکنیم و بدعتی نداشته باشیم که دنیا و آخرت ما را از بین ببرد .

 

وی با اشاره به نکته دفاع از دین، تصریح کرد:
در زمان امام حسن عسکری(ع)، خلیفه ای که خود باعث زندانی شدن امام شده بود، به امام گفت که شما حق هستید و اگر باران هم بیاید بخاطر شما می آید. 

 

وی در پایان گفت: امام حسن عسکری در دوران 7 سال امامت خود بدون هیچ تماس اجتماعی در تقیه کامل به زندگی ادامه داد.

 

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما

قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین