آخرین اخبار

16. دى 1395 - 0:01   |   کد مطلب: 22727
فرماندار شهرستان فامنین گفت: بيش از 900 هکتار از زمين های کشاورزی شهرستان امسال به سيستم آبيارانی تحت فشار مجهز خواهد شد.
بيش از 900 هکتار از زمين های کشاورزی شهرستان امسال به سيستم آبياری تحت فشار مجهز خواهد شد/تلاش دولت ترويج و حمايت از کشت های کم آب بر

به گزارش آوای فامنین، ظاهر پورمجاهد گفت : ما در طی دو ماه اخير به دليل فرا رسيدن فصل زمستان فرصت مناسبی جهت ساماندهی چاه های آب داريم و دولت همچنان با شدت موضوع مصرف بهينه آب را دنبال می کند که يکی از سياست های آنها نصب کنتور می باشد .

 

فرماندار فامنين افزود : نکته کليدی که در اين ميان وجود دارد بحث بودجه سال 96 می باشد که 4 اولويت برای آن مشخص شده که عبارتند از : موضوع آب ، فاضلاب ، محيط زيست و بحث اشتغال .

 

وي بيان کرد: بحث آب و فاضلاب در شهرستان موضوع جدی مي باشد که اگر بتوانيم با برنامه حرکت کنيم و موارد مناسبی در بحث کشاورز داشته باشيم مي توانيم در سال آينده از اعتبارات بهره بيشتری ببريم .

 

پورمجاهد همچنين از کشت 6 هکتار زعفران در سال زراعی جديد خبر داد و گفت کشت زعفران نسبت به سال گذشته افزايش چشم گيری داشته است.

 

وی همچنين از کشت 350 هکتار کلزا در شهرستان خبر داد و افزود: تلاش دولت ترويج و حمايت از کشت های کم آب بر مانند زعفران ، کلزا و ... می باشد .

 

رئيس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان افزود: بيش از 900 هکتار از زمين های کشاورزی شهرستان امسال به سيستم آبيارانی تحت فشار مجهز خواهد شد .

 

فرماندار فامنين در خصوص مجتمع های آبرسانی گفت : دو مجتمع آب رسانی برای شهرستان پر اهميت بوده و  مجتمع های آبرسانی يکی از راه های اساسی تزريق اعتبارات ملی به شهرستان است که بايد با جديت آن را پيگيری کرد، تا اين مجتمع ها به موافقت نامه بودجه سال 96 برسد .

 

پورمجاهد در ادامه جلسه گفت : 54 حلقه از چاه های شهرستان که دارای فرم يک می باشند، تعيين تکليف شده اند و به هر يک از اين چاه ها 25 ليتر بر ثانيه آب اختصاص می يابد و کشاورزان با مراجعه به جهاد کشاورزی بايد هرچه زودتر تعيين تکليف نمايند .

 

ستوده معاون بهره برداری منابع آب استان در ادامه جلسه گفت : در شهرستان فامنين تعداد 245 کنتور هوشمند در بخش هاي کشاورزی ، صنعتی و شرب نصب شده اند. کل چاه های پر شده شهرستان 58 حلقه با حجم آب صرفه جوئی 8 ميليون متر مکعب مي باشد و تعداد چاه های مسدودی سال جاری 15 حلقه چاه می باشد .

 

ستوده افزود : طی سال 95 در استان همدان بيشترين جلسه شورای حفاظت از منابع آب در شهرستان فامنين تشکيل شده است که اين نشان از اهميت موضوع آب برای مسئولين شهرستان دارد .

 

 

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین