آخرین اخبار

15. دى 1395 - 15:30   |   کد مطلب: 22715
امام جمعه شهرستان فامنین ضمن پیام تسلیت در گذشت عالم مجاهد، مرحوم حجت الاسلام والمسلمین محمد علی شرعی، گفت: این روحانی خدوم و پرتوان و با اخلاص عمر با برکت خود را در خدمت به اسلام و انقلاب و حوزه های علمیه گذراند.
مراسم بزرگداشت عالم مجاهد، ابوالشهید، شیخ محمد علی شرعی، در فامنین

به گزارش آوای فامنین، حجت الاسلام والمسلمین رضا مصباح، در پیامی درگذشت عالم مجاهد، ابوالشهید، شیخ محمد علی شزعی را تسلیت گفت.

 

وی با اشاره به اینکه عالم و نظام عالم موجود، همه محکوم به فناست و همه یک روز متولد می شوند و روزی از دنیا می روند، خاطر نشان کرد: تمام موجودات امکانی  ذی العقل در قیامت حساب دارند و برای بعضی افراد دنیا یک بازیچه است و برای بعضی زندگی عادی و فرصت سوزی است. فرصت اینکه با خدا باشیم و اعمال ما برای رضای خدا باشد.

 

امام جمعه فامنین عنوان کرد: خوشا به سعادت کسانیکه تا زنده هستند برای خدا کار می کنند و بعد از مرگ نیز یادشان زنده می ماند. عالمی که بصیرت نداشته باشد، طی طریق می کند و می خواهد از همه پیش بیفتد و اگر لحظه ای غفلت کند راه را گم می کند. و هر چه سرعت می گیرد که پیشتر بیفتد چه بسا دورتر می شود.

 

حجت الاسلام مصباح ادامه داد: انسان ها پس از مرگشان پرونده اعمال آنها باز است و خوشا به سعادت علمایی چون حجت الاسلام و المسلمین  شرعی، که در بنیان گذاری حوزه ی علمیه خواهران اقدام کردند. کاری ماندگار که آثار بابرکت آن تا قیامت ماندگار خواهد بود.

 

وی اظهار کرد: هر چیزی که در اطراف می بینیم همه سراب است و پوچ است و "آنچه را نپاید   دلبستگی نشاید" کاری که برای خدا باشد ارزش دارد و ان شاءالله از کسانی باشیم که منشاء اثر باشیم و بتوانیم برای دین و آخرت خود نتیجه بگیریم.

 

در ادامه مراسم با قرائت جزئی از زندگی نامه شیخ محمد علی شرعی در بین خواهران مدرسه علمیه الزهرا(س) برای شادی روح پاک شیخ ختم قرآن برگزار شد و در انتها، پیام تسلیت مریم بشیری مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) در رحلت عالم مجاهد، که تمام عمر بابرکتش را در راه خدمت به خلق و بسط و گسترش معارف اهل بیت علیهم السلام گذراند. خوانده شد.

 

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین