آخرین اخبار

15. دى 1395 - 0:34   |   کد مطلب: 22709
کارگردان نمایش "خط سوم" گفت: نمایش 4 اپیزوده، درباره خانواده هایی هست که پیکر فرزندشان مفقودالاثره شده و حالا بعد از سال ها انتظار یک پیکر پیدا شده است که نشانه ی فرزندشان را دارد.
اجرای نمایش "روز سوم" به زودی در مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی همدان

سال های دفاع مقدس  و فداکاری مردم غیرتمند ایران را، خوب بخاطر داریم. مادرانی که برای حفظ اسلام و مقدسات دینی و دفاع از ارزش ها و خاک پاک کشورمان، جگر گوشه های خود را راهی جبهه های حق کردند. سال ها گذشته است و هنوز چشمانی منتظر بر در مانده و با شنیدن هر صدای زنگی به دروازه خیره می شود و انتظار خبری از گم کرده خویش هستند.

 

غم غربت و دلنگرانی های هر روز و شب آنان را، ما فراموش کرده ایم و نسل سوم و چهارم ما درک نکرده اند. اگر فداکاری این عزیزان نبود شاید این امنیت و آرامشی که جاکم است و ما می توانیم فارق از جنگ ها و ناامنی های بعضی کشورها، با خیالی آسوده به زندگی روزمره خود برسیم. همه را مدیون ایثار این خانواده ها هستیم.

 

کسانی که ارزش ها و گنج های انقلاب هستند و بازماندگان روحیه شور و شهادت حسینی اند. هنرمندان متعهد با نگاهی ویژه و تأثیر گذار می توانند از دریچه دوربین و یا خلق یک اثر هنری ماندگار، تسکین دردی بر سوز یادگاران دفاع مقدس باشند و عزت و احترام خانواده های شهدا و ایثارگران را حفظ نمایند و راه و روش امام حسین(ع) را ترویج نمایند.

 

بهانه ای بود تا تماسی داشته باشیم با کارگردان نمایش تأثیر گذار "خط سوم"، فوأد ابراهیمیان، که در گفتگو با خبرنگار آوای فامنین، گفت: نمایش 4 اپیزوده، درباره خانواده هایی هست که پیکر فرزندشان مفقودالاثر شده و حالا بعد از سال ها انتظار  یک پیکر پیدا شده است که نشانه ای  روی بازوی او هست.

 

کارگردان نمایش روز سوم افزود: این خانواده ها همگی نشانی ای روی بازوی فرزندشان بوده و فکر می کنند که این پیکر پسر آنهاست و بازگشت پیکر پاک این شهید، باعث آرامش همه آنها شده است.

 

وی با اشاره به هدف از نمایش 'خط سوم' بیان داشت: آشنایی نسل جوان با ایثار و شهامت های جوانان غیوری که از عزیزان خود گذشتند و برای دفاع از اسلام و خاک نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به جبهه های حق علیه باطل رفتند و هنوز هستند مادرانی که چشم براه بازگشت عزیز خود نشسته اند.

 

ابراهیمیان با عنوان اسامی بازیگران، به نام های، مرتضی تحصیلی، مرضیه درخشان نیا، محمود غفاری، مهدی کوثری، سجادکرمی، وحیدنظری، فوادابراهیمیان اذعان کرد: اجرای خوب و بازی نقش های نمایشی که یادآور خاطرات دفاع مقدس است. معنویت غیر قابل وصفی دارد و امیدواریم بتوانیم مرهمی بر چشمان منتظر خانواده های مفعودالاثر باشیم.

 

وی گروه فرم را نیما قیاسوند، مریم خمیسی، فائزه زارعی، خاطره کشوری، شهروز ظهوری، مریم عبدی، امیرحسین طاهری، آیدا فتحی، سمیرا آذرنیا و... نام برد و از زحمات حامد بابایی مشاور کارگردان و مهدی کوثری دستیار کارگردان تقدیر کرد.

 

وی، محمدامین مرادی را به عنوان مدیر صحنه اعلام کرد و افزود: زمان شروع اجرای نمایش از 20 دی لغایت 30 دی می باشد و مکان برگزاری آن، در سالن اصلی مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی همدان، از ساعت
 ساعت 16:30 خواهد بود.

 

انتهای پیام/ح
 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
وضع هوای فامنین