آخرین اخبار

6. دى 1395 - 8:08   |   کد مطلب: 22594
جشنواره قرآن و عترت مراکز حوزه های علمیه خواهران استان همدان ؛
نورانیت زندگی در محضر کلام وحی
سرپرست فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه استان همدان گفت: قرائت قرآن اثرات روشنی در زندگی فردی دارد و ارزش آن در بین طلاب بسیار با اهمیت است. برگزاری مسابقات قرآن بین خواهران طلبه ترویج فرهنگ قرآن و عترت در جامعه است.
نورانیت زندگی در محضر کلام وحی

قرآن کتابی که رستگاری انسان را در دو جهان تضمین می کند و انسان را از جهل و تاریکی نجات می بخشد و  بندگان را در نزد خداوند متعال محبوب می گرداند.

 

اهمت و ارزش قرآن در بین طلاب، چون فاتح قله های عزت و سعادت است. آموختن علوم اسلامی و غواصی در مسائل شرعی و ابعاد مختلف کمال انسان، با قرآن تحقق خواهد یافت.

 

برگزاری مسابقات قرآن تنها بهانه ای برای ایجاد انگیزه و شناخت استعدادهای طلاب است و این رقابت و تلاوت معجزه بزرگ پیامبر(ص)، دریایی از حکمت و برکت و نور را به ارمغان خواهد آورد.

 

عیوضی سرپرست فرهنگی- تبلیغی حوزه های علمیه استان همدان، در گفتگو با خبرنگار آوای فامنین گفت: لزوم حضور خواهران طلبه در کنار بحث و درس و برنامه های فرهنگی می تواند اثرات کسب علوم اسلامی را چندین برابر نماید.

 

وی با اشاره به اهمیت تلاوت قرآن در بین مسلمانان و انس طلاب با محافل قرآن افزود: مسابقات حفظ و قرائت و تفسیر قرآن، در مقاطع مختلف برگزار می شود. بر ماست که با روشن کردن مشعل فروزان کلام وحی، غبار غربت و محجوریت قرآن را بزداییم و آن را سرلوحه زندگی قرار دهیم و با تمسک به قرآن و عترت از نجات یافتگان باشیم.

 

سرپرست فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه همدان ادامه داد: قرائت قرآن ذرات وجود انسان را نشاط می بخشد و کسی که قاری قرآن است، قطعا مسیری را برای کمال و رسیدن به عرش خدا یافته است. 

 

وی با بیان اینکه تلاوت قرآن سرشار از پاکی و خلوص است خاطر نشان کرد: برگزاری مسابقات قرآن در بین خواهران طلبه تنها برای ایجاد انگیزه و ترویج فرهنگ قرآن و شناخت استعدادهای طلاب است.

 

عیوضی تصریح کرد: بر مونسان وحی است که قدر این نعمت بزرگ الهی را بدانند و با تجلیل از افرادی که قدم در مسیر عزت و سعادت برداشته اند، مسیر روشن هدایت را راهنما باشند.  

 

وی گفت: آزمون مقدماتی در مدارس با تلاش معاون فرهنگی و اساتید برگزار شده است و از هر شهرستان دو نفر انتخاب شده و برای سطح استانی به مدرسه علمیه الزهرا(س) آمده اند تا به امید خداوند، منتخبین برای مسابقات کشوری از بین این خواهران مشخص شود.

 

عیوضی ضمن تقدیر از اساتید داور و از معاون های فرهنگی مدارس شهرستان ها و تبریک به حضور قاریان اظهار کرد: ترنم قرآن گوش و دل و وجود انسان را جان می بخشد. امیدواریم در سطح استانی  نیز، شاهد موفقیت شما باشیم.

 

انتهای پیام/ح

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین
وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین