آخرین اخبار

5. دى 1395 - 15:47   |   کد مطلب: 22582
مدیر کل پدافند غیر عامل استان همدان گفت: با تغییر ماهیت جنگ ها، پدافند غیر عامل در کاهش خسارت و آسیب ها در هنگام بحران، جایگاه گسترده تری دارد.
لزوم آموزش پدافند غیر عامل و کاهش آسیب پذیری در مواقع بحران

به گزارش آوای فامنین، پدافند غیر عامل نوعی دفاع غیر نظامی است که به جنگ افزار نیاز ندارد و با توجه به آن می توان، در مواقع بروز حوادث، ایجاد خسارت به تأسیسات نظامی و غیر نظامی و تلفات حیاتی و انسانی را کاهش داد.

 

لذا با توجه به موقعیت جغرافیایی استان از لحاظ کشاورزی و دامپروری، لازم است، آموزش تیم ویژه با آمادگی لازم در استان همدان ایجاد گردد.

 

دکتر سید رسول حسینی، با بیان اهمیت رصد و پایش برنامه های بیوتروریستی دشمنان گفت: در پدافند غیر عامل به جای دخالت نظامی، حضور و آگاهی مردم ضرورت دارد.

 

وی ادامه داد: ماهیت جنگ ها از فضای نظامی به فضاهای مجازی و فناوری های اطلاعات تغییر کرده است و قدرت های بزرگ سعی دارند بدون هزینه های سنگین جنگی و با کاهش زمان عملیات ها و اثرات بیشتر و ابعاد گسترده تری را تحت نفوذ خود قرار دهند. 

 

دکتر حسینی ضمن اشاره به آمار به دست آمده اظهار کرد: بیش از 90 درصد از خانواده های ایرانی دارای گوشی های همراه اول می باشند و با افزایش عملکردهای جذاب و سریع گوشی های اندروید اهداف، جدای از کاربردی بودن در مواقع لزوم و بهره برداری مثبت، می تواند با نداشتن اطلاعات کافی و سواد رسانه ای قربانیان اهداف مدبرانه برنامه ریزان فضاهای مجازی باشند.

 

وی تصریح کرد: شرح وظایف حوزه های عملکرد پدافند غیر عامل بسیار گسترده است و می توان از پدافند غیر عامل به پدافند کالبدی اشاره کرد، که مجموعه ای از اقدامات مهندسی مستقیم و غیر مستقیم می باشد که منجر به کاهش آسیب پذیری و تداوم خدمات زیر ساختی و ضروری موجود باشد.

 

حسینی اشاره ای به اینکه پدافند غیر عامل جنبه پیشگیرانه دارد و همه اقشار می توانند در این زمینه تحقیقاتی داشته باشند، خاطر نشان کرد: لازم است که اقشار مختلف خصوصا دانشجویان و طلاب در زمینه ی شناخت و اجرای آن همت مضاعف داشته باشند، که این امر مستلزم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در جامعه می باشد.

 

وی با تشریح جایگاه پدافند غیر عامل اذعان کرد: حضور و آگاهی مردم، از پدافند غیر عامل می تواند در مسائل جنگ سایبری نیز دفاع سایبری را داشته باشد و از بروز مشکلاتی که منشاء غیر طبیعی دارند جلوگیری نماید.

 

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین