آخرین اخبار

30. آذر 1395 - 1:54   |   کد مطلب: 22506
نویسنده و کار گردان جوان مستند داستانی، داور جشنواره رشد در بخش بین المللی، گفت: امروزه یک فیلم کوتاه و یا یک اثر نقاشی و یا یک کاریکاتور بسیار سریع تر بر احساسات مخاطب اثر گذاشته و او را به امور خیر تشویق می کند.
گفتگو با هنرمند جوان فیلمساز/تأثیر عجیب فیلم کوتاه بر احساسات مخاطب

با نزدیک شدن به شب یلدا و ایجاد شور و نشاط در بین مردم و برگزاری مراسم هایی با آداب و رسوم خاص هر منطقه، یک رسم در بین همه قوم ها مشترک است. خرید چند نوع میوه و آجیل و تنقلات، هندوانه یکی از ملزومات شب یلداست که در داستان های قدیمی گفته اند، هر کسی در شب یلدا هندوانه نخورد از سرمای زمستان در امان نیست.

 

احترام و ارزش برای آداب و رسوم خوب گذشتگان باعث می شود، این شب را در کنار بزرگترها سپری کرده و سنت حسنه صله رحم را به جا آوریم.

 

به خاطر داشته باشیم، افرادی هستند در همین نزدیکی ها، در شهر خودمان و شاید در همسایگی ما، که نتوانسته اند حتی آذوقه ای تدارک دیده و شب خود را سپری کنند. 

 

توجه داشتن به اطراف و کمک به افراد نیازمند از وظایف انسانی افراد است و رفع نیازهای محرومین در اسلام بسیار تأکید شده است.

 

با دیدن فیلم کوتاه 90 ثانیه ای "می بینمت" به کارگردانی مجتبی کرمپور گفتگویی با وی انجام داده و نیتشان را از ساخت این فیلم جویا شدیم.

 

کرمپور با اشاره به محتوای فیلم  کوتاه بیان کرد: مضمون این فیلم نوعی بشر دوستی است و کودکی که با دیدن دختری رنجور و نیازمند به کمک او رفته و وسایل شخصی خود را به او هدیه می دهد.

 

کارگردان جوان مستند داستانی گفت: سعی می کنم با فعالیت در این زمینه ها تأثیراتی بر مخاطب داشته باشم و مطمئنا اثر فیلم کوتاه و یا کاریکاتور و یا یک تابلوی نقاشی، شاید خیلی بیشتر از سخنرانی ها و یا پخش سریال های چندین قسمتی باشد.

 

هدف شما از فعالیت در عرصه هنر و فیلم کوتاه با دید بشر دوستی چیست؟

 

وی با اشاره به بحث فضای مجازی و درگیری اکثر مردم با این پدیده که به سرعت در حال گسترش است، افزود: یک فیلم کوتاه در کوتاه ترین زمان می تواند در اکثر نقاط جهان دست به دست چرخیده و اثر مثبت یا منفی داشته و مخاطبان زیادی را جذب نماید.

 

کرمپور ادامه داد: تخصص داشتن و یک ایده خوب چیست؟ هنرنمایی هایی که در رسانه مشاهده می شود از هر نوع که باشد، تأثیرات زیادی را دارد. مخاطبی که شاید فرصت ندارد کتاب بخواند و یا سخنرانی بشنود، می توان آن مفهوم و مضموم را در عصری که خیلی سرعت بالاست، با فیلم کوتاه عرضه کرد.

 

هنر چیست؟ چگونه یک داستان را، با هدف ترویج ایثار می توان نمایش داد؟

 

هنرمند فیلمساز در جواب گفت: هنر تنها در این نیست که یک فیلم بلند ساخته شود و به نمایش گذاشته شده و یا در تلویزیون پخش شود تا اثر گذار باشد، درست است که کارهای با ارزش هنرمندان همانند یک الگو در جامعه منتشر خواهد شد، ولی می توانیم یک خاطره کوتاه واقعی را بنویسیم و قطعا مخاطب با دیدن واقعیت آن را قبول می کند.

 

حرف آخر برای هنرمندان؛

 

 همه کسانیکه علاقمند به هنر هستند، بدانند آنچه از دل براید به دل می نشیند. پس دلی کار کنند و با هر هنری که دارند سعی کنند به فکر مردم باشند و حس انسان دوستی و محبت و مهربانی را در بین مردم ترویج نمایند. با یک عکس و یا یک کاریکاتور می توان دردی را از نیازمندان، یا از سنت های خوب و یا فرهنگ غنی یک کشور را، منتشر کرد.

 

وی با اشاره به فیلم "می بینمت" خاطر نشان کرد: خیلی ها با دیدن این فیلم تحت تأثیر قرار گرفتند و اشکشان جاری شد. شاید هر روز چندین بار از کنار این صحنه ها عبور می کنیم ولی وقتی از دریچه ی دوربین دیده می شود، تأثیر آن صد برابر می شود.

 

کرمپور در پایان تصریح کرد: بیاید به اطرافمان خوب بنگریم و با دیدی بشر دوستانه و کمک به همنوع، خصوصا در این ایام، داشته باشیم و لحظات شیرین با هم بودن را تقسیم کنیم.

 

انتهای پیام/ح

 

 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین